Minä olen Kärppä-kannattaja, tehtäköön tämä selväksi heti kättelyssä.
Olen tässä ihmetellyt, kun Karalahden harjoituksista poissaolosta on nostettu sellainen älämölö kuin nyt on tapahtunut. Minusta yksittäisen pelaajan harhoituksiin saapumiset tai niistä poissaolot ovat seuran ja pelaajan välinen asia. Muille se ei kuulu. Samoin pelaajan leimaaminen puutteellisten tietojen pohjalta on enemmän kuin arveluttavaa.
Pelaajana itse kunnioitan Karalahtea. Itse en pistäisi pahakseni, mikäli suosikkijoukkueessani olis hänen kaltaisensa pelaaja, mielellään vaikka kaksi. Kun nyt Jere on joutunut median silmätikuksi, niin toivoisin keskustelijoilta hieman lähdekritiikkiä tällaisten tapausten suhteen. Iltapäivälehdet kirjoittaa vain lehteä myydäkseen ja lööpit on sen mukaan. Ihan purematta ei kaikkea painettua tarvitse niellä.
Mitä väliä?
4
453
Vastaukset
- POIES
MITÄÄN VITTUU SE KUULUUU HOMO KÄRPÄHULLU ÄLÄ TUU ENÄ TÄNE HUUTTAAAA KÄRPPÄ O IHA PASKKA LAPPIHULLUT JÄTTÄÄKÄÄ JERE JA IFKI RAUHAAN MEENE POIES TÄÄLTÄ PASLSTALTA SENKIN SUOMEN HUONOIMMANJEGNIN KANATTAJA JERED JOU TEIÄT PÖYDÄNALLE!!!!!!!!!
Opettelisit sinä ensiksi edes sellaiset kirjoittamisen alkeet ennenkuin alat muita neuvomaan. Ihan vinkkinä, elä ala sittenkään, koska kaikesta huomaa, että sinun henkiset resurssit ovat kovin kovin rajalliset. Kyllä sinullekin jokin kykyjäsi vastaava foorumi löytyy ja jos ei löydy, niin helposti sellaisen perustaa keskustelutaidoiltaan vähälahjaisille.
Jos katsot huoneen otsikkoa, niin tämä osasto on tarkoitettu HIFK:ta ja sen pelaajia käsittävälle keskustelulle. Tätä ei ole rajattu sen mukaan, mitä seuraa sattuu kannattamaan. Ymmärrän kyllä ettei luetun ymmärtäminen taida kuulua vahvoihin puoliisi, mutta jospa tällainen toisto vaikuttaisi positiivisesti. Ei siitä haittaakaan lie.- POIS
rosewater kirjoitti:
Opettelisit sinä ensiksi edes sellaiset kirjoittamisen alkeet ennenkuin alat muita neuvomaan. Ihan vinkkinä, elä ala sittenkään, koska kaikesta huomaa, että sinun henkiset resurssit ovat kovin kovin rajalliset. Kyllä sinullekin jokin kykyjäsi vastaava foorumi löytyy ja jos ei löydy, niin helposti sellaisen perustaa keskustelutaidoiltaan vähälahjaisille.
Jos katsot huoneen otsikkoa, niin tämä osasto on tarkoitettu HIFK:ta ja sen pelaajia käsittävälle keskustelulle. Tätä ei ole rajattu sen mukaan, mitä seuraa sattuu kannattamaan. Ymmärrän kyllä ettei luetun ymmärtäminen taida kuulua vahvoihin puoliisi, mutta jospa tällainen toisto vaikuttaisi positiivisesti. Ei siitä haittaakaan lie.ÄLÄ TUU ENNÄÄÄ LAPPINHULLU JERE PELAA IFKISSÄ SE EI KUULUU SULLE ÄLÄ TUU NEUVOO OOTKÄRPÄFANI JA SE ON HUOMOJENGNI MEE POIS
- HIFK156349876
POIS kirjoitti:
ÄLÄ TUU ENNÄÄÄ LAPPINHULLU JERE PELAA IFKISSÄ SE EI KUULUU SULLE ÄLÄ TUU NEUVOO OOTKÄRPÄFANI JA SE ON HUOMOJENGNI MEE POIS
vittu mikä pelle toi "pois"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703129
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421574
- 401540
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141243EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61073