Ruotsi poisti sen 60 -luvulla eikä maa kaatunut.
YLIOPPILASTUTKINTO POISTETTAVA !!!!!!
YO-down
2121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
RUOTSISSA ON POISTETTU MYÖS TODISTUKSET JA SIELLÄ SUURIA SISÄPOLIITTISIA KYSYMYKSIÄ ON JUURI SE ETTÄ SAAKO MAMUA ARVOSTELLA, KOULUT OVAT RUOTSISSA PUUTAHEINÄÄ JA MAMUT EIVÄT OPI MITÄÄN mutta niiden kouluarvostelu on rasismia
Mamu ei opi mitään peruskoulussa eikä siten muutkaan
http://www.dn.se/nyheter/sverige/nya-katastrofsiffror-for-niornas-betyg/
Kova riitely, saako koulussa olla todistuksia ja arvioita mamun osaamattomuudesta
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=83&artikel=6090960
Pidätkö myös orjakaupasta, Ruotsi harjoitti sitä pitkälle 1800-luvun puoliväliin asti ja rikastui
Suomessa ei voitu juhlia orjakaupan lopettamisen 200-vuotismuistoa 2007
koska
Ylen anarkistikomut olisivat joutuneet kertomaan, että pakkoruotsittajien
ihailema Ruotsi jatkoi orjakauppaa vielä sen jälkeen 40 vuotta
JAN VAPAAVUOSI TUKEE PAKKORUOTSIA ENERGIAPOLITIIKALLA
RÖYHKEÄ AGGRESSIIVINEN PAKKORUOTSITTAJA JAN VAPAAVUORI VASTASI 12.2. TORSTAINA EDUSKUNNAN KYSELYTUNNILLA ETTEI YMMÄRRÄ KYSYMYSTÄ KUN PERUSSUOMALAISET KYSYIVÄT MIKSI SUOMI MAKSAA YLIMÄÄRÄISIÄ TUKIA AHVENANMAALLE
KOKOOMUS ON SOLMUSSA, HÖLÖTTÄJÄ PUOLISVEDU STUBB JA AGRESSIIVINEN KOKOSVEDU VAPAAVUORI JOHTAVAT RÖYHKEINÄ
https://www.suomenuutiset.fi/turunen-voidaanko-rahan-kylvaminen-tuuleen-lopettaa/
Ahvenanmaalla suositaan tuulivoimaa
Elinkeinoministeri Jan Vapaavuori (kok.) perusteli Ahvenanmaan tuulivoiman rahoittamista sillä, että maakunnassa on parhaat tuuliolosuhteet koko Suomesta ja että siellä suhtaudutaan tuulivoimaan myönteisemmin kuin monessa paikassa.
Perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Jari Lindström (ps.) kysyi myös, koska ministeri arvioi tuulivoiman nousevan ”ehkä voitolliseksi ilman tukia”. Vapaavuori vastasi, että tukipäätöstä tehdessä ajaksi ajateltiin 12 vuotta.
– Uskon, että uusiutuva energia voi nousta voitolliseksi. Tuulivoiman kohdalla tarkoitus oli, että 12 vuoden jälkeen se olisi voitollista ilman tukiakin, Vapaavuori selitti.
Hän myönsi, että nykyisellä sähkönhinnalla tuulivoiman tuki näyttää anteliaalta. Siihen liittyy muita syitä: hiilen ja öljyn halpeneminen, jotka molemmat johtuvat osaltaan Yhdysvaltain liuskeöljyn louhinnasta.
Ministeri korosti myös, että hallituksen täytyy sitoutua aiempien hallitusten linjaan, jotta Suomi antaisi kuvan luotettavasta maasta, joka on hyvä sijoituskohde. Suomi on sitoutunut tuottamaan 38 prosenttia energiastaan uusiutuvilla energiamuodoilla vuoteen 2020 mennessä.
SUOMESSA VOITAISIIN KYLLÄ KESKUSTELLA MITÄ JÄRKEÄ ON VALTION KUSTANTAMISSA FINE ARTS JA TEOLOGIATYYPPISISSÄ OPINNOISSA
USA:ssa ei käydä paljon koulua eikä siellä silti ole työttömyyttä. Koulua ei käydä koska korkeampi opetus maksaa eikä kukaan järjissään olija opiskele valtiotiedettä (Katainen pääaine valtiotiede) omalla kustannuksellaan koska siitä ei saa työtä samoin erilaisten humanistiaineiden opiskelu jää vain rikkaiden perheiden laiskoille kakaroille fine arts kouluihin
Suomessa työläisten verorahoista maksetaan hyvin laaja ammattiin tähtäämätön jopa yliopistokoulutus ja myös teologinen koulutus ja tästä keskustelu on vaikeaa, koska epäteoreettisten aineiden maksuton opiskelu kiinnostaa monia jotka eivät halua tehdä työtä