Postilaatikossani oleva teksti " ei ilmaisjakelua" tarkoittaa ettei sinne nuokaan mafiasot saa laittaa mitään mainoksia. Veret kiehahti kun huomasin laatikossasi Kaleva lehden ja sen kannen täytettynä Arina/ S ketju mainospropagandalla. Ehkä teen rikosilmoituksen, mitä muuta tässä voi laillisesti tehdä. Kaleva on Perussuomalais vastainen lehti ja Arinasta hyötyy oikeasti vain sen johtaja lähipiireineen.
Miten saa Kaleva/Arina mafian kuriin*
perkeleenvittusaatana
5281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sinullahan ei luuseri ole varaa vessapaperiin, joten voit käyttää lehteä per.seesi pyyhkimiseen.
Ihme narinaa pikkuasiasta.
Tää mafia on kyllä niin syvällä oulun politiikassa ja virkamiehissä, että se ei oikee ennenkuin oululaiset itse huomaa sen. Kaleva on monopoli ja Arina ihan kohta myös. Molemmat suojelee toisiaan. Virkamiehet ja poliitikot suojelee mafiaa kun ovat siinä korruptiosta sisällä.
Taas hyvä esimerkki Arina mafiasta. Kalevan tietojen mukaan Arina saa Limingantullista tontin abc:tä varten, johon tulee myös oikeus myydä elintarvikkeita (200m2). Halpa Halli ei saa myydä elintarvikkeita Limingantullissa. Tääkin tontti meni ilman kilpailutusta Arinalle. Herätkää jo oululaiset tähän kepu,lesta arina,kaleva mafiaan! Politikot ja virkamiehet jo voimattomia näiden enemmistön kanssa.
Up. Mikä nykytilanne? Onko enää mitään jossa Arina ei Oulua määrää? Keskusta, limingantulli. Kaleva. Seuraavaksi Raksilan alue, kun siihen vaikuttavien tahojen linkkareita tutkii? Kaikkialle pesiytyy arinalaisia.
Häh mitä