No jo on, kun pikkujoulut tuntuu olevan vain ja ainoastaan pettämistä, ryyppäämistä tai muuten vaan arvelluttavaa touhua. Viettääkö kukaan enää "normaalia" elämää, johon ei kuulu vieraissa hässiminen, räkäkännien vetäminen tms. Onko missään paikkaa/ihmisiä jossa ensimmäisenä ei olisi em. asiat päällimmäisenä mielessä? Musta alkaa tuntua että olen tipahtanut junasta jo aikaa sitten... En osaa pettää, en dokata - ja silti mulla on ihan kivaa. Ehkä olen vaan tylsä, enkä näe sitä itse. Mene ja tiedä. Ainakin nukun yöni aika hyvin ja makeasti. Jos jurrissa häiläisin, mokailisin ja vielä pettäisin, olisin varmasti narun jatkeena. Olenko ainoa joka ajattelee näin vanhanaikaisesti? Ihmettelen ihan hirveästi tätä touhua.
Pelkkää pettämistäkö?
9
1330
Vastaukset
- sir.eino
olet ainoa. viiiuhhh viuuhhh vaan kuuluu kun paneskelen taas läpi kaikki firman alle 40 vuotiaat naiset!!!
- sir Keino
Eino on surkea luuseri joka kärsii pienestä pilistä ja erektiohäiriöistä. Eino on kova poika, ittensä mielestä. Ja ne työpaikan naiset juoksee Eippaa kirkuen karkuun koska Eippa on kalju ja harvinaisen ruma.
Hyvää joulua.
- repahilihuun
Minustakin on ällöttävää, kun ihmiset rehvastelevat likaisilla seksijutuilla. Se on niin luonnotonta ja orjallista, kun pitää pakonomaisesti liioitella. Huonosti käy ihmislajin, käy niin kuin Sodoman ja Gomorran ja minä toivon, että mahdollisimman pian.
- toinen mokoma
Et todellakaan ole ainoo. Mua kanssa kuvottaa nää paneskelujutut. Eikö tosiaankaan ole enää tervettä ihmisten välistä kanssakäymistä olemassa, kun joka juttuun ja tilaisuuteen sotketaan nää paneskelut ja tuntuu siltä, että toisilla on vain ja ainoastaan se yksi asia mielessä, kun kotioven sulkee. En enää ihmettele avioerotilastoja, jos ei aviopuolisoilla ole mitään kunnioitusta toisiaan kohtaan. Miten nämä samat ihmiset kehtaavat maanantaina tulla töihin ja näyttää naamaansa muille, jos on tullut pikkujouluissa vähän "irroteltua".
- kuitenkin
teitä siveydensipuleita kiinnostaa kovin himokkaasti lukia näitä osin keksittyjä kertomuksia, hyvä pojat pannaan parastamme!!!!!!!
- Sanelma.
Täysin samalla tavalla ajattelen kuin sä.
Järkyttävää tuo nykyajan touhu, ei voi muuta sanoa. - Sanelma.
Täysin samalla tavalla ajattelen tuosta asiasta kuin sä.
Järkyttävää tuo nykyajan touhu, ei voi muuta sanoo. - Näin minä
Hei! Itse samaisesta syystä olen jo aikoja sitten jättänyt pikkujoulupippalot väliin. En jaksa millään katsoa sitä päätöntä menoa, mikä "juhlissa" vallitsee. Huolimatta siitä, onko kyseessä firman pikkujoulut vaiko ihan yksityiset, meiniki on sen verran inhottavaa, että mielummin sitten olen vain ihan itsekseni tylsä ja kotona viihdyn vaikka kynttilänloisteessa.
- Porvarismies
Kun on tarpeekseen saanut dokaamisesta ja huonosta seurasta, niin ei vain enää kiinnosta. Jos kuka männöö se männöö, mie en lähe.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1396629
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495709- 1234871
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434470Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523872- 623051
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522946Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242362- 352228
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152187