Minulla on Esinahan päässä kireä rengas joka ei mahdu menemään terskan taakse mutta ei myöskään ole kipeä runkatessa. Mitä pitäisi tehdä?
Kireä esinahka
11
361
Vastaukset
- tuttu.tunne
Sakset ois kova sana.
- Venytys
Sitä voi venyttää esim venytyskoruilla, vaatii aikaa, mutta tuloksia alkaa näkymään jo muutamassa kuukaudessa. Jos mietit ympärileikkausta, niin harkitse todella tarkkaan missä sen teetät ja kuka sen tekee, lopputuloksen onnistuneisuus on täysin tekijästä kiinni. Googlettele ympärileikkauskokemuksia ja virheitä, erityisesti englanninkielisillä sivustoilla aiheesta löytyy paljonkin juttua, suomenkielisiltä vähemmän..
- omakokemus
Tuolta löytyy myös hyvä ohje venytykseen.
http://esarinvenytys.webs.com/ - poju890
Hyvä linkki. Aika hyvää tekstiä ja jeesas miua.
Liian vähä on tosta olemassa juttua. - nahkalinkki
Koko ohjeen linkki on tässä
https://mega.co.nz/#!4o0QhKpQ!U6TbpvcQZNKk0bQUMJ4-E1TEGCXGdkZKMqAXVsqRPNo - Puupökkelötkin
Käy lääkärillä näyttämässä, hän varmasti osaa tehdä tilanteessa parhaan arvion.
- VenytteleEnsin
Ja se arvio on "ympärileikkaus" - suosittelen kyllä ensisijaisesti näkemään vähän vaivaa ja venyttelemään niitä ongelmapaikkoja tuolla aiemmin olleen ohjeen mukaisesti, tuloksia tulee ajan kanssa, voi mennä hyvinkin puoli vuotta, vuosi.... venyttelyllä voit saada kuitenkin itsellesi toimivan pelin kaikkine erogeenisesti tärkeine osineeen, ympärileikkauksessa menetät lähes kaiken erogeenisesti tärkeän alueen ja pahimmillaan sen paranteluun menee vuosia.
- juustopäät
Sulla on kaveri vuosien sissijuustot sisällä. Ite duunaisin sellasen snadin hyvin muotoillun lusikan, jolla ainakin keräisin smegmat muualle. Sitten pohtisin jatkoa.
- Anonyymi
ottahan kokonais pois sieltä :)
- Anonyymi
Käy leikkauttamassa ite kävin kuukausi ilman seksiä mut nyt tytöt tykkää entistä enemmän
- Anonyymi
mulla ei terska mee terskaan terska turpoaa
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979