Viime päivien uutisoinnista olemme saaneet selville, että EU:n rajavalvontaviranomaiset käyvät hakemassa pakolaiset jo Libyan rannikolta, että heidän ei tarvitsisi panna henkeään uhanalaiseksi Välimeren aallokoissa. Nyt heitä ei pelasteta Lampedusan saaren läheisyydestä vaan pelastusoperaatio on siirretty jo Libyan rannikolle saakka.
Ensin EU ja sen jäsenvaltiot lähettävät ruoka-apua ja muuta humanitaarista apua Afrikan eri kolkkiin jonka ainoa todellinen vaikutus on, että väkiluku lisääntyy entistä nopeammin. Miksi juuri ruoka-apua näille, eikö apu tieto-taidon muodossa olisi paljon hedelmällisempää? Jos apu annettaisiin tieto-taitona niin nämä avunsaajat jo muutaman vuosikymmenen jälkeen tulisivat toimeen omillaan ilman ruoka-apua.
Osasyyllisiä näihin mielettömiin pakolaisvirtoihin pitää etsiä meidän omista vihervasemmistolaisista maailmansyleilijöistä. He ovat tämän kaiken takana ja joiden toiveena on kaikki rajat ja esteet poistava avoin maahanmuuttopolitiikka.
Pienillä Suomen kaltaisilla ylivelkaantuneilla mailla ei ole kertakaikkiaan varaa eikä mahdollisuutta elättää eikä majoittaa näitä pakolaisvirtoja joita pursuaa Eurooppaan.
Meillä on puoli miljoonaa luku- ja kirjoitustaitoista työtöntä jo omasta takaa jolloin kysymys herää mihin Suomi tarvitsee luku- ja kirjoitustaidottomia kamelintaluttajia? Monen näistä "korkeasti" koulutettujen tulijoitten todellinen osaaminen pysähtyy luku-ja kirjoitustaitoon ei korkeaan koulutukseen.
Nyt EU:n rajavalvonta hakee pakolaisia!
8520
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913125
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652713- 2032250
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91711- 1061529
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811140
- 951089