Leivät pois vanhuksilta, pakkoruotsiin lisää rahaa

Pakkoruotsin aikaistus ala-asteelle maksaa niin paljon, että nyt viedään jo leivät vanhusten suista.

"Vanhuksilta viedään leipä, levite ja ruokajuoma"

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1424106121370.html
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja eiks tullu miljoonia euroja peräti 10 miljonaa pääosin suomalaisten lasten ruotsin kielikylpyyn! Jonka RKP jotenkin sai läpi hallituksessa. Mut sairaanhoidost kyllä säästetään ja vanhukset jätetään heitteille!

Äänestä

Opettajat ja muut alan ammattilaiset ovat todella huolissaan koulutuksen säätöistä. Samaan aikaan panostetaan vain lisää siihen kaikkein turhimpaan ja jopa haitalliseen pakkoruotsiin!?

Jotain on mätää Suomenmaassa....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rahaariittää kirjoitti:

Pakkoruotsin aikaistus ala-asteelle maksaa niin paljon, että nyt viedään jo leivät vanhusten suista.

"Vanhuksilta viedään leipä, levite ja ruokajuoma"

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1424106121370.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu