timosta onkin jo tehty patsas

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

EUROOPALLA EI OLE VARAA OTTAA MASSIIVISESTI IHMISIÄ, JOTKA EIVÄT KOTOUDU EIVÄTKÄ TULE TYÖMARKKINOILLE

EU:n maahanmuuttopolitiikka on skitsofrenista. Tuleminen EU:hun on vaikeaa, mutta täältä ei joudu juuri millään pois, se on vielä vaikeampaa

Siksi turvapaikkapolitiikkaa tulee tiukentaa ja perheenyhdistämiskäytäntöjä kiristää, koska pakolaiset pakenevat (ymmärrettävästi) köyhyyttä, minkä poistamiselle EU:lla ei ole varaa

Pieni määrä sopeutumattomia kiintiöpakolaisia tuodaan leiriltä ja jätetään suuret joukot sinne, tämä on vain anekaupan sovellutus, jolla yritämme tyynnyttää omaatuntoamme ostamalla aneen

Julkisen talouden ja yhteiskuntarauhan kannalta Eurooppaan ei voida
ottaa sopeutumattomia. Sosiaaliturva menee, EU tekee järjestelmän, jossa suomalaiset pakotetaan ottamaan mamuja EU-määräyksellä kulujen tasaamiseksi maiden välillä

Jos sanot, en välitä, mitäpä tuosta, ja jos et äänestä Perussuomea, älä sitten valita,
kun et välitä asiasta

PAKOLAISUUS EI OLE TILAPÄISTÄ, ihmiset eivät palaa koteihinsa. Nimittäin mamutus johtaa varmasti pysyvään hyvinvointivaltion alasajoon, mamutus on pysyvää eikä väliaikaista, mamu ei poistu

Jussi Halla-aho istuu EU:n valiokunnassa,
jossa näitä mamutus-asioita nimenomaan käsitellään eli

Kansalaisvapauksien sekä oikeus- ja sisäasioiden valiokunnassa LIBE

Halla-aho kertoo mistä on kysymys ja mitä on odotettavissa
Kansalaisvapauksien sekä oikeus- ja sisäasioiden valiokunta LIBE, EU
http://areena.yle.fi/radio/2539022

Äänestä

Putin kannattaa ja tukee venäläisiä kuin hirttoköysi hirtettävää eli kuin Stalin, joka tappoi venäläisiä surutta, esim. Talvisodassa Stalin juoksutti päin suomalaisia aseita kuolemaan tai haavoittumaan lähes miljoona venäläistä

Putinin disinformaatioarmeija eli niin sanotut ryssäntrollit jatkavat täälläkin likaisia puuhiaan.

Mistä suomalaistrollit syntyivät? Kommunistisen vasemmistoliiton (SKDL jne.) hajottua anarkistit suuntautuivat sekalaisiin kommunistipuolueisiin, perustulobilettäjiin ja pieniin anarkistikerhoihin, joista osa tekee pieniä tihutöitä rikkomalla paikkoja ja ikkunoita mm. Perussuomalaisten puoluetoimistosta. Putinin aloitettua trollausarmeijansa he ovat siirtyneet ryssäntrolliarmeijaan, pääosin pelinsä pelanneita sosialisteja, joilla ei länsimaissa ole enää poliittista kotia. Tästä joukosta muodostuu länsimainen trolliarmeija

VENÄJÄLLÄ TROLLIARMEIJA toimii muun muassa osoitteessa Savushskina 55, Pietari, katso paikan kuvaa

esim. täältä http://lenizdat.ru/articles/1124585/ - ja kuvausta siitä miten putinistit loivat trolliarmeijan täällä http://theins.ru/politika/857

Lopuksi suomalainen Ylen haastattelu siitä, miten trollit toimivat Suomea vastaan, on täällä, samalla voitte kuunnella miten rohkeat nuoret suomalaisnaiset taistelelevat eturintamassa Suomen puolesta putinistien

hyökkäyspropagandaa vastaan http://areena.yle.fi/tv/2623612

RYSSÄNTROLLIN PALKKALUOKKA

DARJA JA MIKHAIL KAKSI PUTININ RYSSÄNTROLLIA

Paljonko Putin maksaa ryssäntrollille, ruplia tulee, mutta koska kurssi on epämääräinen, summa on noin 5000 kruunua kuussa eli luokkaa

viisi sataa euroa

http://www.dn.se/nyheter/varlden/de-ar-putins-soldater-pa-natet/

–?Det som stämde var pengarna. Man tjänar runt 40.000 rubel i månaden (drygt 5.000 kronor med dagens valutakurs) och det är långt över snittlönen här, säger Darja.

Jag träffar henne och pojkvännen Michail i en enrummare som Darja hyr i en annan förort till S:t Petersburg. Även Michail har arbetat i trollfabriken, det var där de två blev ett par. De är båda i 25-årsåldern och heter egentligen något annat.

Äänestä
  • Miksi kirjoittelet yksityiskohtaisia kuvauksia anaaliseksistä palstalle Halla-ahon äänestäjä ??? Onko tämä Halla-ahonkin linja ???

    Äänestä

  • Halla-ahon äänetäjäkin luotsin ja muiden veijereiden mukana puolueen laskiaisjunassa työntämässä ylämäkeen ja lasettelemassa alamäkeen Tähtitorninmäellä tänä iltana?

    Äänestä

Suomessa viherpunikit ovat terroristien (ISIS, al Qaida) ja putinistien (Kreml) hyysäreitä ja tuoneet niitä maahamme. Tiistain media kertoo MUTTA YLE VAIKENEE MUSLIMIEN JA KOMMUNISTIEN RIKOKSISTA YYA-AJAN SENSUURIN TAKIA

Kansainvälinen rikollinen ISIS. ISIS leikkasi kolmen naisen kädet poikki ja hakkasi viisi ihmistä jotka käyttivät kännykkää pitääkseen Mosulissa yhteyttä ystäviinsä. Mosulissa on kuuluisa Teknillinen korkeakoulu, joka on tehnyt yhteistyötä suomalaistenkin kanssa.

A local source in Nineveh province announced on Thursday, that the ISIS group has cut off the hands of three women without charges, and whipped five people for using cellphones to contact their relatives in central Mosul.

Kansainvälinen rikollinen Putin. Putin saattaa olla maailman rikkain varas. Hän on varastanut erilaisista lähteistä noin 200 miljardia dollaria eli 200 000 miljoonaa dollaria, ilmeisesti valtion kassasta. Tällä varkaudella Putin on vajaa kolme kertaa niin rikas kuin yrittäjä Bill Gates joka on luonut hyvää ihmiskunnalle ja on lisäksi filantrooppinen lahjoittaja. Putin on rikollinen. VLADIMIR Putin could be the world's richest person with a stolen $US200 billion fortune, a foreign investor claims. Hermitage Capital Management CEO Bill Browder claims the Russian president stole billions from his country's coffers and hid it in overseas accounts. That fortune would make Putin more than twice as wealthy as Bill Gates, the world's richest person with a net worth of $US78.6 billion.

Kansainvälinen rikollinen ISIS. KUTEN TIEDÄTTE, ISIS PITÄÄ ORJATORIA, JOISSA MYYDÄÄN MM. LAPSIA, JOIHIN ON KIINNITETTY HINTALAPPU, lapset ovat yleensä vähemmistökansallisuuksien lapsia jotka on kidnapattu. ISIS on julkaissut uuden lista torilla myytävistä lapsista, jotka kuuluvat vähemmistöihin. Hinnastossa ei lue aina sukupuolta vaan orjamyynnissä olevat on listattu nimellä myyntitavara. Listassa on 30-40 vuotiaat naiset kappale 6 dollaria, 40-50 kappalehinta 43 dollaria 10-20 vuotiaat tytöt 129 dollaria, sitä vanhemmat 86 dollaria kappale. 1-9 vuotiaat lapset 172 dollaria kappale.

The Islamic State has put female sex slaves from the Iraqi ethnic minority on sale and has also released the age wise price list. According to a document issued by the ISIS, Christian and Yazidi girls, aged between 1 and 9, are up for grabs for $172. Girls that are 10 to 20 are sold for nearly $129, while those aged 20 to 30 are sold for about $86. ISIS sex slave price for women that are 30 to 40 is about $6 and for those aged 40 to 50, it is $43. Slaves are not listed as women - they are labelled as Merchandise.

TÄLLAISIA UUTISIA ON PALJON MUTTA YLLÄOLEVAT ANTAVAT ESIMERKIN SIITÄ, MISTÄ YLEN PIILOTTELIJAT VAIKENEVAT - yle on nykyisin aika turhanpäiväinen urheilu-sää-poliittinenhöpötys-pakkoruotsi-kanava

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halla-ahon_äänestäjä kirjoitti:

ei tosin tulevan megasuuren patsaan veroista

http://1.bp.blogspot.com/-5y9i_6V5ho0/T6aUyXc7Y4I/AAAAAAAABpo/Q1CqiMAT6q4/s1600/025.JPG

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu