Lista otsikoita, ei tietoakaan kuka on viestiketjun aloittaja, eihän tällaista voi ollakaan, koko palsta näyttää yläkoulun atk-luokassa jonnepärinöissä sutaistulta parin tunnin harjoitustehtävältä. Tämäkö olisi muka Suomen suosituimpia sivuja, sallikaa mun nauraa, ei ihme että "ei julkaista TNS:ssä".
Miten voi olla että ei näe aloittajan nimimerkkiä?
13
834
Vastaukset
"Suurelle osalle käyttäjiä nimimerkki ei sano mitään, ja lisäksi monet käyttivät nimimerkkiä viestin osana, joka sekotti etenkin uusia käyttäjiä"
- Eisanomitäänkysymysmerkk
Eli ei mitenkään tiedä onko kirjoittaja suosikkinimimerkki jonka juttuja on mukava lukea, vai se ärsyttävin palstan trolli, jonka viestejä ei missään nimessä halua avata.
Nimimerkkien rekisteröinti on siis tässä uudessa ankeutetussa versiossa käytännössä melko turhaa. Eisanomitäänkysymysmerkk kirjoitti:
Eli ei mitenkään tiedä onko kirjoittaja suosikkinimimerkki jonka juttuja on mukava lukea, vai se ärsyttävin palstan trolli, jonka viestejä ei missään nimessä halua avata.
Nimimerkkien rekisteröinti on siis tässä uudessa ankeutetussa versiossa käytännössä melko turhaa.Ihan hyvä juttu että ei näe... Taidat kuulua niihin jotka "stalkkaa" tiettyjä käyttäjiä... Seuraavaksi haluat kai että jostain näkee kaikki jonkun kirjoittamat viestit?
- Niinpäniinn
pankkiautomaatti kirjoitti:
Ihan hyvä juttu että ei näe... Taidat kuulua niihin jotka "stalkkaa" tiettyjä käyttäjiä... Seuraavaksi haluat kai että jostain näkee kaikki jonkun kirjoittamat viestit?
Sitä kutsutaan haku toiminnoksi, joka on nyt poistettu. Siitäkin tässä sitten kiistellään että pitäisikö se haku palauttaa vai ei.
- fkuyyfjhfkhkhgjkhjlghlh
Varsinkin kun nimimerkissä ei saa enää olla välejä, yhä suurempi osa nimimerkeistä ei tarkoita mitään.
Se on bugi, vaikka ylläpito ei sitä myönnä, vaan sönköttää strategisesta ratkaisusta yms...
Vanha järjestelmä: Tarkistaa onko nimimerkki vapaana
Uusi järjestelmä: Tarkistaa voiko nimen rekisteröidä
No jos kysytään "miksi nimimerkki ei voisi olla ei kuin käyttäjätunnus" ylläpito sönköttää siihen näin "no kun se aiheutti niin paljon harmia aikoinaan"- niinnäinnoinjuu
pankkiautomaatti kirjoitti:
Se on bugi, vaikka ylläpito ei sitä myönnä, vaan sönköttää strategisesta ratkaisusta yms...
Vanha järjestelmä: Tarkistaa onko nimimerkki vapaana
Uusi järjestelmä: Tarkistaa voiko nimen rekisteröidä
No jos kysytään "miksi nimimerkki ei voisi olla ei kuin käyttäjätunnus" ylläpito sönköttää siihen näin "no kun se aiheutti niin paljon harmia aikoinaan"Nimimerkki on nykyään niin hyödytön litania kirjaimia, että sen voisi jopa poistaa ei rekisteröityneiltä. Ei sillä enää tee mitään kun sinne ei voi kirjoittaa mitään (järkevää)
- kuuleeko_suomi_24
Tuo nimimerkki olisi kyllä hyvä saada taas näkyviin. Ainakin tietokoneversiossa on hyvin tilaa. MIkseipä mobiilissa.
- kuuleeko_suomi_24
Mutta kun se nimi ei sano 99% käyttäjistä mitään. ja monet käytti sitä otsikon/viestin osana
- näkyviinnelaittakaajooko
Kun olin uusi käyttäjä täällä, niin aloittajan nimen näkeminen ei hämmentänyt yhtään. Kuinka typeriä ihmiset siis ovat?
- Bussissa
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13390875/lahimaksaminen
Esim. tämän viestin sanoma jää kokonaan pimentoon jos ei lue nimimerkkiä
- Nimimerkki-näkyviin
Nimimerkin tulisi näkyä listassa. Silloin ei montaa viestiä tarvitsisi edes aukaista. Mutta taitaa olla niin, että jokainen avaus tuo rahaa kirstuun ja silloinhan ei foorumilaisten mukavuudella ole väliä.
Ihme juttu, että Suomi24 sallii joidenkin profiilien jatkuvan samojen asioiden spämmäämisen! - Anonyymi
Kaikki ovat anonyymejä.
Ylläpidon tapa estää klikkien synty.
Siis oletettu tapa, joka ei kuitenkaan toimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2212947Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell81647Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.51337- 1031216
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231171- 751107
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531032Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581025Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717937- 135922