Harjavallan Lidl ??

pahoititt

Onko Harjavallan Lidlin valikoima huonontunut, vai koskeeko valikoiman muutos kaikkia Lidlejä? Voin mää Porriiki mennä.

4

211

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lillinlallin

      Samaa tavaraa myydään edelleenkin mit oon sieltä 10 vuotta jo hakenut.
      Hinta on halventunut entisestään.
      Kiitos.

      • tsillee

        Ai, mä en löydä enää niitä ihania katkarapusalaatteja, jäätelöitä tosi paljon vähentyny, ravioli säilyke puuttuu ja esim. urheilujuomat, joita oli sininen, keltainen. Tässä nyt muutamia mainitakseni, tottahan toki välillä on uusiakin, mutta vain sellaisia tähdenlentoja. Plussaa annan paistopisteestä, toki sielläkin saisi valikoima välillä vaihtua. Ja hintojen halpuuttaminen passaa mullekkin.


      • Opastava
        tsillee kirjoitti:

        Ai, mä en löydä enää niitä ihania katkarapusalaatteja, jäätelöitä tosi paljon vähentyny, ravioli säilyke puuttuu ja esim. urheilujuomat, joita oli sininen, keltainen. Tässä nyt muutamia mainitakseni, tottahan toki välillä on uusiakin, mutta vain sellaisia tähdenlentoja. Plussaa annan paistopisteestä, toki sielläkin saisi valikoima välillä vaihtua. Ja hintojen halpuuttaminen passaa mullekkin.

        Kyllä yänään ainakin oli katkarapusalasttia myynnissä. Ehkäpä tarjonta on ennallaan mutta käynti Specsaversilla vois auttaa tuotteiden löytymiseen. Ja ainahan voi kysyä ellei itse löydä tuotetta. Tie Poriin lähtee sit siit trampilta oikealle-ettet eksy.


      • tsille

        Ja minähän kysyin, ei ollu, eikä oo ollu viikkoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      65
      17033
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      41
      4774
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      300
      2718
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      141
      1989
    5. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      132
      1589
    6. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      396
      1522
    7. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      16
      1479
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      1303
    9. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      21
      1263
    10. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      11
      1153
    Aihe