Muistaako kukaan v.1996 tapahtunutta 13-vuotiaan nokialaispojan tapaturmaista(?) kuolemaa. Nokianvaltatiellä oli palanut joku mökki ja tämä poika sen mukana?
Muistaako/tietääkö kukaan tapauksesta enää?
Nuoren pojan kuolema v.1996 Nokialla
22
2199
Vastaukset
- kauanaikaa
Muistan ja tiedän.
- alopitta
Mitä tarkalleen ottaen tapahtui? Jäi muistaakseni vähälle huomiolle tapaus aikoinaan...
- tuula-vaan
Juu, muistan hyvinkin! Tuttuni oli ollut poikaporukassa mukana tuona iltana. pojat olivat räjäytelleet ilotulitusraketteja tuossa mökissä! tuttava pelastui mutta tämä toinen nuorukainen ei kamala juttu kaikenkaikkiaan!!!!
- hyvä_muisti
Sitä en muista, mutta sen muistan kun vuonna 1596 Kalmaanmäellä tapettiin 600 miestä hangelle. Ei ollut lumessa monta valkoista kohtaa.
- tjtrje5uiity
Vai oliko alaikäiset dokaamassa siellä mökissä ja tuo kuollut sammuneena?
- asiastatietävä
Jaa 13-vuotiaat dokaamassa? Eiköhän ne olleet ihan kunnollisia poikia? Ainakin minun tietojeni mukaan. .
- 11133
Paikalla olleet tietävät totuuden. Turha sitä on sen enempää spekuloida.
- ihmettelin
Miksi ei saisi spekuloida?
- määvaan88
Ketä siellä sitten oli??
- lallalla
11133 kirjoitti:
Paikalla olleet tietävät totuuden. Turha sitä on sen enempää spekuloida.
Haiskahtaa oudolta. Kuulostaa hämärältä......
- Moilaska
Tämän tapauksen yllä leijuu samanlainen outo hiljaisuus kuin Mallatin tapauksessa...!
- koootttttiiii
mäkinen henri?
- TotuusEiPala
Kokoomuksen nuorten jaosto oli autiotalossa ryypiskelemässä minttusuklaaviiniä. Yksi pojista joutui noin kymmenen muun ikätoverinsa raiskaamaksi. Hänet jätettiin sidottuna taloon, joka tuikattiin tuleen. Uhri oli aikaisemmin puhellut harkitsevansa demareihin siirtymistä. Myöhemmin tämä tapaus on haluttu vaieta kun asianosaiset nousivat merkittäviin asemiin Nokian kaupungin hallinnossa. Vaiettu kesä -96 elää kuitenkin aikalaisten muistoissa.
- Jukkis81
Melko mautonta pilaa!!!!
- Anonyymi
Aki nyman ja markku Peltonen sytyttivät sammuneen henkan sohvatuolin palamaan ja lukitsivat oven.menivät lähistön metsään katselevaan,kun kaveri paloi kirkuen elävältä.
- Anonyymi
Mikä ton mallan oikea nimi oli
- Anonyymi
Markku Peltonen?
Kuka on Malla?
- Anonyymi
Up!
- Anonyymi
Toi malla joka kuollut moottoripyöräonnettomuudessa.
- Anonyymi
Koskinen
- Anonyymi
Muistaa hyvin, oli kaveri niin koulussa kuin vapaa-ajallakin ❤️ Henkka ❤️
- Anonyymi
Henkka ❤️ Tietääkö kukaan mitä isoveli Janille kuuluu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273465Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122659Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1182602Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1122279Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761713Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501648Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261586Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001315- 1381284
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151166