tuo Pirkanmaan peräreikä saa nyt oikein viinituvan, joku anus uole rupee pyörittää sitä vuorenmajan kahvilassa, kiva sit kompuroida juottolasta humalassa rinne alas. Varmaan saanut kunnon starttirahat kun on kuolemaantuomittu idea ennen kuin aloittaakaan.
mänttä vilppula
17
1514
Vastaukset
- kuuluutaidekaupunkiin
Ei sun sinne tarvii tulla kompuroimaan,voit ihan rauhassa jatkaa kotona ryyppäämistä.
- sineposiisot
Kaikki taideihmiset ovat humalassa täysiä sikoja,ei osata ottaa kohtuudella vaan vedetään viiniä kaksin käsin ,rähistään ja naidaan puoliveltolla kullilla vieraita naisia. Selvinpäin kuitenkin ollaan niin niin fiksua.
- Anonyymi
Joo ite huomannut saman kun siellä asunut. Kaksinaismoralismi pahimmillaan. On kyl tyhmiä kun jotain viiniä kaksin käsin kiskoo 😂 vetäisi vaikka ketamiinia tai salvia divinorumia niin asiat näyttäys kirkkaammalta
Terveisin Hippi-Otto
- mark001
Saat digikameran ilmaiseksi! http://www.dateme.fi/contest/1414/14970
- ykstaiteilijavaan
Hyvin on seissyt ja tutuiksi on naiset tullut.
- jormansarvi20cm
Mistä saisi ryhmyistä kyrpää anaalin mänttästä.
- KeskelläEiNiinMitään
Nykyään on navigaattorit. Muutenhan sinne ei löytäisi kuin eksymällä.
- Nähtyjuttu
Miksi kukaan tulisi Mänttään? Ellei todellakin eksymisen seurauksena?
- viininystävä
Toivottavasti hinnat on tarpeeksi korkeat että roskasakki pysyy poissa ja saan nauttia viinini sivistyneessä seurassa.
- Nähtyjuttu
Samaa toivon minäkin. Pysy vaan siellä ylihinnoiteltua viiniä litkimässä muun "taideväen" ja "kulttuurieliitin kanssa." Niin sisäänpäinlämpeävää tuo kultuuritouhu että voittaa jopa Mäntän yleisen junttiuden.
- testattu
Vilppulasta löytyy V1ttua joka lähtöön, alkoholisteja/sekaäyttäjiä noin 70% väestöstä, ja varsinkin naisia sakkolihasta mummoon. Miehet lähinnä tuhkamunia, siksi pesä helposti saatavilla.
- tangooskar
olet oikeassa, paljon ole käynyt vilppulassa naimassa, ei ole vaikea homma saada pesää siellä,äijät ovat juoneet tai käyttäneet muita päihteitä niin että stondis on kadonnut.
- Anonyymi
Vai on Vilppulassa hyviä v....ja. Hyvä tietää. Pitää ottaa siniset pillerit mukaan ja käydä kokeilemassa onnea. Olen jo alatoobi Einari joten pillereitä joutuu käyttämään. Mutta kun vielä tekee vanhan ukon mieli.
- banjosaundi
Ja mikä pahinta,banjon soittajia koko poppoo.
- Anonyymi
Viinitupa 😂 voi mikä luksus! Vuosia siellä asuneena voin sanoa miten imelää ja läpinäkyvää oman egon korottamista mänttäläiset harrastaa. On kyl gavno cyka blyat porukkaa.
Terveisin Dimitri
Slava Bogu!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22118334Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen943998Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu622451Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv342097Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1781657Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891602Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711553Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1311472Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1671472Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141364