Kutsumme Teidät juhlimaan huippunopean valokuituverkon avajaisia.....
jne....
Miten ne nyt juhlat panivat pystyyn, kun ei se ole toiminnassakaan ....
Kenen huru-ukon idea tämä on. Vai onko rahat lopussa??
jne....
Miten ne nyt juhlat panivat pystyyn, kun ei se ole toiminnassakaan ....
Kenen huru-ukon idea tämä on. Vai onko rahat lopussa??
Vastaukset 37
Vanhimmat
Toimii se jossakin päin Pyhäjärvee.
"Kutsumme Teidät juhlimaan huippunopean valokuituverkon avajaisia" tarkoittanee että "nyt se on auki, nyt se on pian kiinni" ellei lisää rahaa anneta valtuusto päätöksellä.
Huippu nopea yhtiön alaskirjaus edessä.
Mitä ne juhlii, kun työ on kesken ja keskeneräinen. Kenen keksintö. Paavo Leskisenkö? vai Veikko Tikkasen, vai Asko Torssosen?Ei näy , ei kuulu!!
Rahan ruinaus iltama?
Hyvä-veliyhteisön kilven kiillotus tapahtuma
Siellä sua grillimakkaroo ja hernekeittoo kaikki joukolla murkinoimaan,pierut paukkuu.
tämä on ihan kusipaskoo. Kvanttikiinteistöhalusi miljoonan meidän varoistamme ja tämä linja yli kaiken sen. Voi hyvät ihmiset, missä mennään, ketä tai keitä hoidetaan``??
kyllä oli viisas se joka ei ottanut kaapelia ei ole muuta kuin kallis liittymä joka maksaa maltaita kehittävät koko ajan uusia nopeita yhteyksiä jotka ovat paljon halvempia.
Taloni arvo nousi 5000 eurolla kun otin liittymä!
Kaikki joukolla ruokaileen keskuskoululle.
No meinaatko oikeesti saada talos myytyä Pyhäjärvellä?? :D
Höh miksi talo pitää myydä?
Tämä valokuituverkko on pystyyn kuollut turhake.
Odottakaapa kun aletaan korjaamaan katkenneita ja vahingossa
rullalle pyöritettyjä mustia pötkön pätkiä.
Tämä viritys on pelkkä rahastushomma ja nyt tulossa vaalit !
Onhan se aihe tälläkin turhuudella ratsastaa.
Tämä vanhusväestö on selvinnyt ilman valokuituja tähänkin asti.
Miten käynee jatkossa kun rahat syöty ja turhuus kukoistaa.
...ja höpön höpön, sanoo Röllipeikko ja keinuun köllähti!
vanhukset ne kohta nimenomaan valokuitua tarvitsevat. Kun omaiset eikä hoitajat jouva käymään niin valokuituvalvoovanhusta
tätä kuuluisaa valohoitoako ne sen kautta vie kylille ja työntääkö ne sen valokuitukaapelin peräaukosta vanhuksen sisään ja jossain toimipisteessä seuraavat, kauanko vanhus kituu ilman pesua, lämpöä, ruokaa ja juomaa?
Vanhukset eivät ymmärrä painella mitään "valokuitunappeja" silloin
kun määränpää on itse kullakin tapissa.
Muistakaa sanani ja olette sen kyllä nähneet itsekin.
Kukaan vanhus ei ole sellainen valopää, että heitä kiinnostaisi joku
nurkassa möllöttävä pönttö.
Se ei koskaan, koskaan korvaa toista ihmistä !!!!!!
Routa taas maassa,ei voi kaivaa.
Kyllä sieltä kohta miljoona-anomus tulee . Pankaapa mieleen.
Nämä kirjoitukset tässä ketjussa kuvastaa tarkalleen tämän Pyhäjärven palstan keskustelijoiden älykkyyttä ja kateutta.
Kateus huipussaan ja älykkyys nollassa.
Tietämättömyys miinuksella
Proolaisten tapa vääristellä asioita ja sillä pönkittää omaa kateuskiimaa!
Sinä lapsellinen aikuinen mies/nainen, lopeta jankuttava proon sotkeminen omaan kiimaasi. Sinun ja samankaltaisten tuhna- pökköukkojen/akkojen takia paikalliset metsissä kasvaneet perässähiihtäjät pyörivät kurapaskarallia kaupungintalon katveessa.
Hus kuis olet noin viisas ja valopää. Miulla vain kynttilänpätkä ja
kun dementia tuloo, niin valokuitus tuikkii nurkalla (jos tuikkii) niin tikulla yritän sitä sytyttöö kun en ymmärrä mikä se siellä minua koko yön vahtoo.........!!!!!
On se hienoa, että sinä olet noin taitava valopää ja voit arvostella Pyhäjärven asukkaat täysin tolloiksi.
Tämä "liittymä" näyttää olevan ainoa joka joikaa plussapisteitä jonkun laariin.
Olipa ohjelmaan merkitty TERVEHDYKSIÄ,Oli tervehdys ministeriltä, tervehdys tikkaselta,tervehdys maakuntajohtajalta ja tervehdys toimitusjohtajalta mutta ei VAPAATA SANAA. Olisi ollut mahdollisuus keskustella siitä, kun systeemit eivät toimi.
tervehdys kuin tuulahdus hallinnon huoneesta; terveisiä veronmaksajille, lasku tulee perästä.
onkohan yksi "tervehtijöistä" rehtorin puolisko?
Edellisessä Selänne lehdessä oli kaksi Pyhäjärveä käsittelevää kohtaa. Toinen oli juttu Kalevi Lehtomäestä ja toinen oli Pyhänetin ilmoitus valokuitujuhlasta! Molemmat ovat kirvoittaneet meleko itkut tänne S24-palstalle! On se hyvä että edes jotain itkun aihetta löytyy joka lehdestä! Kaunaiset eivät malta pitää itkuja mahassaan, KAUNARIT!
Siinä sinä huomaat sen, että naapurikunnan lehti on syypää suomi24 itkuihin.
On se vaan tuo Haapajärvi pirullinen naapuri, ilkeämielistä; aiheuttaa päänsärkyä joillekin kellokkaille, kun heitä täällä hyvällä tiedotuskanavalla arvioidaan oikeaan asentoon.
Kirjoittaisivat vaan omista valtuutetuistaan, mutta ei. Pyhäjärven pölvästejä esitellään peräjälkeen, kuka missäkin elämänsä suurvaiheessa.
Samassa lehdessä kuvan kanssa Tikkasen Kauko levitti paikallisen totuuden sanomalla, että talkoohenkeä on kun "Pyhäjärven miehet kunnostautuivat jouluviikolla lumetustykin vieressä seioksimaan", samaan aikaan vaan vaimo raatoi joulusiivousten-ja leipomusten parissa kotona. Seisoskelijoita oli riittänyt parikymmentä. Sillä lailla, Pyhäjärven sovinisti siat tonkivat keskenään jonnin joutavia
Proolaiset ei hyväksy liikuntaa eikä talkoita.
niinkö, mistä tiedät? Oletat hyvin paljon muutakin joutavaa, sopii luulotautiisi.
Voi Luoja tätä pöllöjen laaksoa. Taasko se trolli siellä seikkailee, eikä keksi
mitään viisasten kiveä kovempaa. Sehän nakuttaa kuin tikanpoika pylvään päässä.
Valekuituverkko on jo tiensä päässä, vaikka kaikkea ei ole vielä kuoppaan
kaivettukaan. Kyllä jonkun massi lihoo noita lakupötköjä kaivaessa.
Näin se on jokainen yksilö ajattelee vain omaa napaansa.
Kyllä oli sivistysjohtajalla ja koulun rehtorilla jäänyt tärkein asia hoitamatta. Kutsua lukiolaisia, vaikkapa 1. luokalla olevia sekä peruskouluakin käyviä tilaisuuteen. Iltahan oli tulevaisuuden ilta, nuorten tulevaisuus, Voi hyvänen aika, millaista touhua tämä muistamattomien rollaattorihemmojen touhu on, heti 60 v alkaen Mitenkäs näin ainutlaatuinen toiminnanjohtaja ei ollut sitä hoitanut. Hävettää taas kerran, ihan todella.
Mitä sekoilet taas, olihan se kutsu ainakin kahdessa lehdessä!
Tärkeintä saa makkaraa ja hernekoeittoa
Vanhusten kevätruokailu,saa kait sinne nuoremmatkin mennä.