NETTISEURAT
32
<50
Vastaukset
- 211
up.
- 876
up,
- 654
up.
- 654
up.
- 890
up.
- 567
up.
- 598
up.
- 754
up.
- 321
up.
- 876
up.
- luu
luu
- 347
up.
- 679
Sukulaisen muistolle..
https://www.youtube.com/watch?v=EUBXocKEkoA - 753
Iltahartaus Varkauden rauhanyhdistykseltä, kertokaa joilla on mahdollisuus
kuunnella, että kuuluuko sieltä. Siis klo 20.00.
http://nettiradio.kuopionrauhanyhdistys.net/ - 876
up.
- seurakuuntelija
Helsinki hoi
Pihaustakaan ei kuulu- siitä_sait
Se Helsinki avautui vasta noin klo 18.04.
- 643
Seurat Tampereelta, http://www.tampereenrauhanyhdistys.fi/try-nettiseurat.shtml
- 865
Jumalanpalvelus Kyyjärven kirkosta, Olavi Vallivaara
http://www.nopolanews.fi/netti-tv/kanava_1- alttarinkatselija
Kiitos linkistä. Laitoin jumalanpalveluksen kuulemaan. Miksikähän tuolla kanavalla ei näytetä lainkaan seurakuntalaisia eikä muita näkymiä kirkosta, vain alttarinäkymä?
- 965
alttarinkatselija kirjoitti:
Kiitos linkistä. Laitoin jumalanpalveluksen kuulemaan. Miksikähän tuolla kanavalla ei näytetä lainkaan seurakuntalaisia eikä muita näkymiä kirkosta, vain alttarinäkymä?
Kamera näyttää kyllä joskus muualtakin kirkosta kuvaa.
- kuun_telija
965 kirjoitti:
Kamera näyttää kyllä joskus muualtakin kirkosta kuvaa.
Tällä kerralla ei näytetty muuta kuin alttarinäkymä, ja siinä vieressä oleva saarnastuoli. Ehkä kirkossa oli vain yksi kamera. Muita ihmisiä ei näkynyt kuin pappi, mies ja tytär, jotka lukivat pätkän Raamatusta, ja nainen, joka luki rukouksen. Ehtoollisenvieton aikana kamera oli suunnattu alttarifiguuriin, Ristiinnaulittuun. Jumalanpalvelun päättyi toivotukseen "Jääkää Herran rauhaan". Sitten kuva pysähtyi.
En tiedä, missä Kyyjärvi on. Taitaa olla pieni paikkakunta jossakin Pohjanmaan suunnalla. Uusi kirkko siellä näyttyää olevan. Olisivatko kyyjärveläiset jonkinlaisia edelläkävijöitä median hyödyntämisessä.
- 598
Seurat Hämeenlinnasta, http://www.hameenlinnanrauhanyhdistys.fi/nettiseurat/
- 654
up.
- 887
up.
- 779
up.
- 443
Seurat Hämeenlinnasta, http://www.hameenlinnanrauhanyhdistys.fi/nettiseurat/
- 664
Seurat Sievistä Radio Pookissa,
http://www.radiopooki.fi/nettiradio/ - 669
up.
- 136
Seurat Leppävirran rauhanyhdistykseltä,
http://nettiradio.kuopionrauhanyhdistys.net/ - upupupup
upup
- pkv11
Nyt olis mahdollisuus kannattaa uutta kansalaisaloitetta, jolla tuetaan nykyisen avioliitolain säilyttämistä. Tässä linkki.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1175
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840