Onko siellä ammuttu asunnossa vai miksi poliisit piirittävät luotiliiveissä asuntoa 10 partion voimin jo useita tunteja eli mikä on tilanne nyt?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015022119238360_uu.shtml
Poliisioperaatio Ruovedellä?
14
412
Vastaukset
- Lrahtari
hanki elämä saatanan utelias punikki!!
- Saitti_Mestari
Näetkö paikalle tai kuuletko laukauksia oi sinä kaikkitietävä guru???
- Tark-ampujia
Mitä aseita poliiseilla on käytössään näkyykö esim, rynnäkkökiväärejä tai pistooleja siitä voisi päätellä ehkä jotain?
- suurruovesi
Täytyy sanoa että ei näillä keskustelijoilla ainakaan tapoja ole. Osaatteko ees hävetä idioottimaisuuttanne? Ensin kysyttiin asiallinen kysymys ja heti joku idiootti vastaa jotain aivan typerää. Kysymys pohjautui uutiseen eikä mihinkään kylillä kuultuun paskappuheeseen. Ja piirityksen kohde otettu kiinni.
- Harjuko
Missä päin Ruovettä tämä piiritys oli.
- Elämä-Jatkuu
Hyvä, kun tilanne oli ohi näin nopeasti ja asemies otettiin kiinni ilman surmanlaukauksia kiitos reippaiden poliisien. :)
- vääristä
Ja lrahtarille vielä.. torpparina en paljon huutelis. Mee köyhä kyykkyyn.
- Lrahtari
huh huh rahaa on kuin roskaa, on paljon osakkeita ja metsäpalstoja ja kovapalkkainen työ sahalla.
- JännäJuttu
Ei mitään, poliisioperaatiot ovat aina mielenkiintoisia keskustelun aiheita. Koskaan ei voi tietää etukäteen paljastuuko taustalta perhedraama, panttivankitilanne, sieppaus tai vaikkapa Tesoman murhaaja. Olisihan se jännittävää tietää mikä tuon pidätetyn roolikin oli moisessa piiritystilanteessa ehkä kuulemme siitä vielä myöhemmin.
- Katkaistu-Haulikko
Kaistahaulikolla oli uhitellu ampua ties kaikki.. On siinä parisuhde koetuksella ja tuohan näkyi olevan poliisin vanha tuttu.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015022219241208_uu.shtml
- suurruovesi
Joku pikkunistirotta. Kaupannu kamaa asuntoloilla. Sitä saa mitä tilaa. Hyvä poliisit!!
- JännäJuttu
Ai'jaa onko kylillä pahakin huumeongelma toivottavasti edes lapsukaiset ovat turvassa huumeiden kiroilta?
- kauhea-asekko
Kaistahaulikolla// mikhä tuo on??? olen mettästäny 50 vuatta mutta ei ole tullut viälä tuammoista kummajaista vasthan..
- Aovlonkiuiotnoignv
Kaistahaulikossa piiput on rinnakkain.
Tästä tapauksesta ei ole kuulunut enää mitään. Toivottavasti tyyppi pidetään nyt vähän rauhoittumassa ja toivottavasti saa myös jonkinlaista hoitoa ongelmiinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522544417Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään903353Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242536Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv582265Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?962159TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain871419Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281309- 401290
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli681195Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10798