Onko siellä ammuttu asunnossa vai miksi poliisit piirittävät luotiliiveissä asuntoa 10 partion voimin jo useita tunteja eli mikä on tilanne nyt?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015022119238360_uu.shtml
Poliisioperaatio Ruovedellä?
14
385
Vastaukset
- Lrahtari
hanki elämä saatanan utelias punikki!!
- Saitti_Mestari
Näetkö paikalle tai kuuletko laukauksia oi sinä kaikkitietävä guru???
- Tark-ampujia
Mitä aseita poliiseilla on käytössään näkyykö esim, rynnäkkökiväärejä tai pistooleja siitä voisi päätellä ehkä jotain?
- suurruovesi
Täytyy sanoa että ei näillä keskustelijoilla ainakaan tapoja ole. Osaatteko ees hävetä idioottimaisuuttanne? Ensin kysyttiin asiallinen kysymys ja heti joku idiootti vastaa jotain aivan typerää. Kysymys pohjautui uutiseen eikä mihinkään kylillä kuultuun paskappuheeseen. Ja piirityksen kohde otettu kiinni.
- Harjuko
Missä päin Ruovettä tämä piiritys oli.
- Elämä-Jatkuu
Hyvä, kun tilanne oli ohi näin nopeasti ja asemies otettiin kiinni ilman surmanlaukauksia kiitos reippaiden poliisien. :)
- vääristä
Ja lrahtarille vielä.. torpparina en paljon huutelis. Mee köyhä kyykkyyn.
- Lrahtari
huh huh rahaa on kuin roskaa, on paljon osakkeita ja metsäpalstoja ja kovapalkkainen työ sahalla.
- JännäJuttu
Ei mitään, poliisioperaatiot ovat aina mielenkiintoisia keskustelun aiheita. Koskaan ei voi tietää etukäteen paljastuuko taustalta perhedraama, panttivankitilanne, sieppaus tai vaikkapa Tesoman murhaaja. Olisihan se jännittävää tietää mikä tuon pidätetyn roolikin oli moisessa piiritystilanteessa ehkä kuulemme siitä vielä myöhemmin.
- Katkaistu-Haulikko
Kaistahaulikolla oli uhitellu ampua ties kaikki.. On siinä parisuhde koetuksella ja tuohan näkyi olevan poliisin vanha tuttu.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015022219241208_uu.shtml
- suurruovesi
Joku pikkunistirotta. Kaupannu kamaa asuntoloilla. Sitä saa mitä tilaa. Hyvä poliisit!!
- JännäJuttu
Ai'jaa onko kylillä pahakin huumeongelma toivottavasti edes lapsukaiset ovat turvassa huumeiden kiroilta?
- kauhea-asekko
Kaistahaulikolla// mikhä tuo on??? olen mettästäny 50 vuatta mutta ei ole tullut viälä tuammoista kummajaista vasthan..
- Aovlonkiuiotnoignv
Kaistahaulikossa piiput on rinnakkain.
Tästä tapauksesta ei ole kuulunut enää mitään. Toivottavasti tyyppi pidetään nyt vähän rauhoittumassa ja toivottavasti saa myös jonkinlaista hoitoa ongelmiinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5128739Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1396027Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3515077Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli634706Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s914290Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664013SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1813873- 911808
- 1031364
- 47939