Poliisioperaatio Ruovedellä?

Mitä_Tapahtuu

14

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lrahtari

      hanki elämä saatanan utelias punikki!!

      • Saitti_Mestari

        Näetkö paikalle tai kuuletko laukauksia oi sinä kaikkitietävä guru???


    • Tark-ampujia

      Mitä aseita poliiseilla on käytössään näkyykö esim, rynnäkkökiväärejä tai pistooleja siitä voisi päätellä ehkä jotain?

    • suurruovesi

      Täytyy sanoa että ei näillä keskustelijoilla ainakaan tapoja ole. Osaatteko ees hävetä idioottimaisuuttanne? Ensin kysyttiin asiallinen kysymys ja heti joku idiootti vastaa jotain aivan typerää. Kysymys pohjautui uutiseen eikä mihinkään kylillä kuultuun paskappuheeseen. Ja piirityksen kohde otettu kiinni.

      • Harjuko

        Missä päin Ruovettä tämä piiritys oli.


    • Elämä-Jatkuu

      Hyvä, kun tilanne oli ohi näin nopeasti ja asemies otettiin kiinni ilman surmanlaukauksia kiitos reippaiden poliisien. :)

    • vääristä

      Ja lrahtarille vielä.. torpparina en paljon huutelis. Mee köyhä kyykkyyn.

      • Lrahtari

        huh huh rahaa on kuin roskaa, on paljon osakkeita ja metsäpalstoja ja kovapalkkainen työ sahalla.


    • JännäJuttu

      Ei mitään, poliisioperaatiot ovat aina mielenkiintoisia keskustelun aiheita. Koskaan ei voi tietää etukäteen paljastuuko taustalta perhedraama, panttivankitilanne, sieppaus tai vaikkapa Tesoman murhaaja. Olisihan se jännittävää tietää mikä tuon pidätetyn roolikin oli moisessa piiritystilanteessa ehkä kuulemme siitä vielä myöhemmin.

      • Katkaistu-Haulikko

    • suurruovesi

      Joku pikkunistirotta. Kaupannu kamaa asuntoloilla. Sitä saa mitä tilaa. Hyvä poliisit!!

      • JännäJuttu

        Ai'jaa onko kylillä pahakin huumeongelma toivottavasti edes lapsukaiset ovat turvassa huumeiden kiroilta?


    • kauhea-asekko

      Kaistahaulikolla// mikhä tuo on??? olen mettästäny 50 vuatta mutta ei ole tullut viälä tuammoista kummajaista vasthan..

      • Aovlonkiuiotnoignv

        Kaistahaulikossa piiput on rinnakkain.

        Tästä tapauksesta ei ole kuulunut enää mitään. Toivottavasti tyyppi pidetään nyt vähän rauhoittumassa ja toivottavasti saa myös jonkinlaista hoitoa ongelmiinsa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      250
      4828
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      93
      2387
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      117
      1520
    4. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      321
      930
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      72
      894
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      270
      849
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      115
      802
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      767
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      38
      726
    10. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      67
      692
    Aihe