Onko siellä ammuttu asunnossa vai miksi poliisit piirittävät luotiliiveissä asuntoa 10 partion voimin jo useita tunteja eli mikä on tilanne nyt?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015022119238360_uu.shtml
Poliisioperaatio Ruovedellä?
14
426
Vastaukset
- Lrahtari
hanki elämä saatanan utelias punikki!!
- Saitti_Mestari
Näetkö paikalle tai kuuletko laukauksia oi sinä kaikkitietävä guru???
- Tark-ampujia
Mitä aseita poliiseilla on käytössään näkyykö esim, rynnäkkökiväärejä tai pistooleja siitä voisi päätellä ehkä jotain?
- suurruovesi
Täytyy sanoa että ei näillä keskustelijoilla ainakaan tapoja ole. Osaatteko ees hävetä idioottimaisuuttanne? Ensin kysyttiin asiallinen kysymys ja heti joku idiootti vastaa jotain aivan typerää. Kysymys pohjautui uutiseen eikä mihinkään kylillä kuultuun paskappuheeseen. Ja piirityksen kohde otettu kiinni.
- Harjuko
Missä päin Ruovettä tämä piiritys oli.
- Elämä-Jatkuu
Hyvä, kun tilanne oli ohi näin nopeasti ja asemies otettiin kiinni ilman surmanlaukauksia kiitos reippaiden poliisien. :)
- vääristä
Ja lrahtarille vielä.. torpparina en paljon huutelis. Mee köyhä kyykkyyn.
- Lrahtari
huh huh rahaa on kuin roskaa, on paljon osakkeita ja metsäpalstoja ja kovapalkkainen työ sahalla.
- JännäJuttu
Ei mitään, poliisioperaatiot ovat aina mielenkiintoisia keskustelun aiheita. Koskaan ei voi tietää etukäteen paljastuuko taustalta perhedraama, panttivankitilanne, sieppaus tai vaikkapa Tesoman murhaaja. Olisihan se jännittävää tietää mikä tuon pidätetyn roolikin oli moisessa piiritystilanteessa ehkä kuulemme siitä vielä myöhemmin.
- Katkaistu-Haulikko
Kaistahaulikolla oli uhitellu ampua ties kaikki.. On siinä parisuhde koetuksella ja tuohan näkyi olevan poliisin vanha tuttu.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015022219241208_uu.shtml
- suurruovesi
Joku pikkunistirotta. Kaupannu kamaa asuntoloilla. Sitä saa mitä tilaa. Hyvä poliisit!!
- JännäJuttu
Ai'jaa onko kylillä pahakin huumeongelma toivottavasti edes lapsukaiset ovat turvassa huumeiden kiroilta?
- kauhea-asekko
Kaistahaulikolla// mikhä tuo on??? olen mettästäny 50 vuatta mutta ei ole tullut viälä tuammoista kummajaista vasthan..
- Aovlonkiuiotnoignv
Kaistahaulikossa piiput on rinnakkain.
Tästä tapauksesta ei ole kuulunut enää mitään. Toivottavasti tyyppi pidetään nyt vähän rauhoittumassa ja toivottavasti saa myös jonkinlaista hoitoa ongelmiinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685194Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2614289Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty983918Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1482261Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.331623Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651331Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6979Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii35927- 94889
entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137867