Poliisioperaatio Ruovedellä?

Mitä_Tapahtuu

14

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lrahtari

      hanki elämä saatanan utelias punikki!!

      • Saitti_Mestari

        Näetkö paikalle tai kuuletko laukauksia oi sinä kaikkitietävä guru???


    • Tark-ampujia

      Mitä aseita poliiseilla on käytössään näkyykö esim, rynnäkkökiväärejä tai pistooleja siitä voisi päätellä ehkä jotain?

    • suurruovesi

      Täytyy sanoa että ei näillä keskustelijoilla ainakaan tapoja ole. Osaatteko ees hävetä idioottimaisuuttanne? Ensin kysyttiin asiallinen kysymys ja heti joku idiootti vastaa jotain aivan typerää. Kysymys pohjautui uutiseen eikä mihinkään kylillä kuultuun paskappuheeseen. Ja piirityksen kohde otettu kiinni.

      • Harjuko

        Missä päin Ruovettä tämä piiritys oli.


    • Elämä-Jatkuu

      Hyvä, kun tilanne oli ohi näin nopeasti ja asemies otettiin kiinni ilman surmanlaukauksia kiitos reippaiden poliisien. :)

    • vääristä

      Ja lrahtarille vielä.. torpparina en paljon huutelis. Mee köyhä kyykkyyn.

      • Lrahtari

        huh huh rahaa on kuin roskaa, on paljon osakkeita ja metsäpalstoja ja kovapalkkainen työ sahalla.


    • JännäJuttu

      Ei mitään, poliisioperaatiot ovat aina mielenkiintoisia keskustelun aiheita. Koskaan ei voi tietää etukäteen paljastuuko taustalta perhedraama, panttivankitilanne, sieppaus tai vaikkapa Tesoman murhaaja. Olisihan se jännittävää tietää mikä tuon pidätetyn roolikin oli moisessa piiritystilanteessa ehkä kuulemme siitä vielä myöhemmin.

      • Katkaistu-Haulikko

    • suurruovesi

      Joku pikkunistirotta. Kaupannu kamaa asuntoloilla. Sitä saa mitä tilaa. Hyvä poliisit!!

      • JännäJuttu

        Ai'jaa onko kylillä pahakin huumeongelma toivottavasti edes lapsukaiset ovat turvassa huumeiden kiroilta?


    • kauhea-asekko

      Kaistahaulikolla// mikhä tuo on??? olen mettästäny 50 vuatta mutta ei ole tullut viälä tuammoista kummajaista vasthan..

      • Aovlonkiuiotnoignv

        Kaistahaulikossa piiput on rinnakkain.

        Tästä tapauksesta ei ole kuulunut enää mitään. Toivottavasti tyyppi pidetään nyt vähän rauhoittumassa ja toivottavasti saa myös jonkinlaista hoitoa ongelmiinsa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      135
      4779
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      70
      3340
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      105
      3215
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      40
      2649
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      28
      2322
    6. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      114
      1634
    7. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      49
      1146
    8. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      340
      1130
    9. 49
      882
    10. Mitä luulet mies

      Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin
      Ikävä
      55
      701
    Aihe