Peugeot ei petä

vaan hajoaa ja vähillä kilometreillä...:
http://peugeot-foorumi.com/index.php?topic=72374.0
kaikki missä psa on mukana niin hajoaa !!!! ei kestä edes bemarin suunnittelema kone ja minkä psa "suunnitelee" ja valmistaa itse niin siinä onkin ihmemoottori ihmeen tekee se että jos se lähtee käyntiin !!!!
10166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Onneks mieleni muuttui, kun olin autoa vaihtamassa. Olipa paskaan polkaisu lähellä huh huh..

Äänestä

Ranskisten vanhat huohotinongelmat siis jatkuu, se on sitten siis ominaisuus.

Äänestä

Eikö tuossa lähinnä ole kyse maahantuojan laiminlyönnistä, ettei myydä autosta Suomen oloihin tarkoitettua varianttia, jossa tuo ongelma olisi korjattu. Sehän ei auton vika ole, että myydään väärää tuotetta väärään paikkaan.

Koskee varmasti monia uuden sukupolven moottoreita, joissa tuotetaan entistä vähemmän hukkalämpöä. Vanhemmat TU- moottorit tosin ovat olleet hyvän ja luotettavan moottorin maineessa.

Äänestä

Hieman epäilyttää koko juttu taas kerran trolliksi. 3-4 talvea ja huohotin ongelmia ei 508 pösöissä ole kellään ja nyt tällä yhdellä. Ja juttu on jaettu monilla nettisaiteilla. Varmaan on muitakin, joilla kerta ajomatkat jäävät vähiin, niin miksi ei muinna talvina ongelma ilmennyt?

Äänestä

Ei taida olla ranuille ominainen vika sitten kuitenkaan. Totta on että jos koneen ajelee ihan kuumaksi silloin tällöin niin riski pienenee. Onko tuo juuri se BMW:n moottori? Kuulin jonkun muunkin sitä moittivan, toki Peugeotissa.

Äänestä

Mistä BMW moottoreista täällä nyt pauhataan?

Tietääkseni kysymys on yhteistyö projektista..... On kolmas pösö ja kolme eri moottoria ja asia minulle täysin vieras, ei ongelmia kesällä eikä talvella.

Äänestä
  • Aloittaja on trolli.

    Äänestä

Ei ole ongelmia ku pusyy erossa Ranskiksista ja Pokswaageneista Italo vehkeistä!

Äänestä

Minulla on 3 peugeot ammatti käytössää,vuodessa km.noin 100000 eikä vielä,mitään,isompia ole ollut,km .Toisin kun ennen peugeotteja olleilla WW-tai MB-vitoilla, joille sai varata uuden korjaamo ajan aina seuraavalle vapaapäivälle. ps.polttoaine säästö vuodessa noin 4000,00€ verrattuna WW MB

Äänestä

Ihan yksityiskäytössä 2 kpl 406ia, 250 tkm ja toisella 280 tkm molemmat hyvässä kunnossa ja ajossa.
Eikä pakoputken uusimista kummempia huoltojen lisäksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puretecpommikytee kirjoitti:

vaan hajoaa ja vähillä kilometreillä...:
http://peugeot-foorumi.com/index.php?topic=72374.0
kaikki missä psa on mukana niin hajoaa !!!! ei kestä edes bemarin suunnittelema kone ja minkä psa "suunnitelee" ja valmistaa itse niin siinä onkin ihmemoottori ihmeen tekee se että jos se lähtee käyntiin !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu