Niin vain kävi ettei kirkkainta tullut tänäkään vuonna Eurocupista vaikka oli koti-etu niin kuin Bluesin sivuilla mainitaan ja kutakuin 10 pelaajaa naisten maajoukkueesta ja valmennuksessa kokenut kehä kettu Sami. Maalinteko vaikeaa ja tolppien väli ei toiminut. Hirveitä tehoja Sm-sarjassa pelaajilla joka kertonee tason kun ei oikein onnaa Eurocupissa. Se siitä.
Eurocup Espoo
2
253
Vastaukset
- naiskiekkofani
No jos turnaukseen osallistuu 21 joukkuetta ja olet lopulta kolmas niin ei kait se ihan huonostikaan ole. Tottakai Blues lähti voittamaan turnausta, mutta niin teki muutkin joukkueet. Blues kärsinyt tällä kaudella erittäin paljon loukkaantumisista ja siksi kaikki ei olleet ihan parhaimmillaan. Jokainen joka vähänkin lajista ymmärtää tietää että kotimaisissa sarjoissa tehdään pisteitä enemmän kuin kovissa kansainvälisissä peleissä olipa kyse maajoukkueesta tai seurajoukkueesta.
- Hyvätvalinnat
Valitettavasti Blues ei päässyt kannua nostelemaan, mutta eikös suomikiekon tasosta kerro kuitenkin jotain se että turnauksen paras puolustaja ja maalivahti on Suomalaisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501577
- 621532
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101108- 60911
- 49884
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556