Viikko sitten annettiin verenpaineen hoitoon kyseinen lääke 1,5 mg aamulla. Koko viikon on janottanut öisinkin, ja vessassa on saanut juosta monta kertaa yössä pahoinvointia. Voiko olla mahdollista että vajaan viikon lääkettä syötyäni laukesi sokeritauti? Pääsen huomenna vasta verisokerikokeeseen, mutta tuntuu, että ei tämäkään ihan oikea lääke taida olla. Verenpainelääkettä on haettu kauan, mikään ei jostain syystä oikein sovi, eikä taida sopia tämäkään, kun ei edes paine laske
Kokemuksia Indapamide-diureetista
677
55474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Indapamide on nesteenpoistolääke. Eli on täysin normaalia, että virtsan eritys on lisääntynyt ja sitä myötä janokin.
Mutta ei voi normaalia olla ,jos yöllä pitää käydä joka toinen tunti pissalla..!!!!
Onko sulla göntsän tulokin lisääntynyt?
Aiheuttaa huimausta minulla
Onko tämä lääke auttanut kun on vaihteleva verenpaine