Daewoon viimeinen kuukausi alkoi. Lyhyeksi jäi Daewoon aika Suomessa. Milloinkas se meidän markkinoillemme tuli, joskus tämän vuoden alusta(ko)?
Maahantuonti loppuu, viimeiset erät on laivattu ja myymättä jääneet laivataan kohta takaisin.
Jotkut erehtyivät Daewoon ostamaan. Eihän heitä siitä voi syyttää, ei puoli vuotta vielä sitten tiedetty maahantuonnin loppumisesta mitään.
Heille kerrottiin, että Daewoo on laatuauto. Sittemmin on selvinnyt, että se ei kestä suomalaista talvea, alusta ruostuu jo puolessa vuodessa. Lisäksi pikkuvikoja (ja vähän isompiakin) riittää.
Näin Daewoo siirtyy muiden unohtuneiden automerkkien joukkoon. Suomen kovia oloja ei kaikki automerkit kestä.
Hyvästi Daewoo. Lepää rauhassa.
muistokirjoitus
7
2223
Vastaukset 7
- Lacetti
Et vaan ymmärrä että autoja tehdään edelleen aivan samassa tehtaasas ja samalla lailla kuin ennenkin. Maahantuonti ei lopu vaan autoihin laitetaan vain Chevroletin merkit. Oliko vaikea ymmärtää? Luulet olevasi jälkiviisas kun paasaat maahantuonnin loppumisesta, mutta koita nyt tajuta että se ei lopu. Provona alkaa olla jo huono tuo kirjoituksesi, se on esitetty monta kertaa tällä palstalla. Olisit huolissasi enneminkin vaika omasta painostasi, sitä laskemalla kevenee olo kummasti, ei tarvitsisi tulla tänne aikaa kuluttamaan.
- maahantuonti loppuu
Kyllä daewoiden maahantuonti lopppuu. Tai siis on jo loppunut. Onko tässä jotain epäselvää? Chevroletin maahantuonti on eri asia, siitä keskustellaan toisella palstalla.
- -ah-
Ei ole joidenkin tyhmyydellä mitään rajaa. Toivottavasti olet ylpeä itsestäsi...
- lekuri
Jos tämä provoilu tuottaa joillekin henkilöille terapiaa, se heille suotakoon. Parempi vaihtoehto ollakin täällä purkamassa paineita, kuin kaupungilla mummoja potkimassa.
- ja ostin hyvän auton kesäku...
..edellisesti ja olen tyytyväinen....
- man-legally
hyviä merkkejä..
- Terapiaa
Kirjoitteleeko joku henkilö työkseen jonkin automerkin keskustelusivuille ns. törkeyksiä, jos hänellä on kaikki hyvin: on tyytyväinen itseensä ja autoonsa etenkin. No eipä kyllä, ei tarvitse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3671405- 63916
- 83880
- 115874
- 58782
- 94691
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.49579En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.55575Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112534