YLE esti pääsymme paneeleihin, nyt on käytössäuusi kanava.
creat.fi järjesti 24.2.2015 vaalikeskustelun, johon se oli kutsunut edustajia kaikista puolueista.
Ensimmäinen maistiaisvideo:
http://creat.fi/samalla-viivalla-esimakua-creatin-suuresta-vaalikeskustelusta/
creat.fi järjesti 24.2.2015 vaalikeskustelun, johon se oli kutsunut edustajia kaikista puolueista.
Ensimmäinen maistiaisvideo:
http://creat.fi/samalla-viivalla-esimakua-creatin-suuresta-vaalikeskustelusta/
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hienoa. Pesonen on päässyt puhumaan pornkanavalle. Nyt tulee ääniä tytöiltä.
mää en tuossa mitään pornoa nähnyt, näiks sää?
odotan mielenkiinnolla jatkoa.
Ei ole mikään ihme ettei asioita saada järjestykseen,kun käsitykset samasta asiasta on noin kaukana toisistaan ?
Jotain tällaista olisi toivonut paljon paljon aikaisemmin ,mutta köyhänä YLE ei ole tohtinut vaan on jättänyt tekemättä,vai mikä on ollut?
Yllätys ehdokas, selailin noita kotisivuja ja hämmästyin, Anja palasi.
Pohjois-Savon piirijärjestöllä on tavoitteena saada täysi lista ehdokkaita seuraaviin eduskantavaaleihin Savo- Karjalan vaalipiirin alueella.
Ehdokkaaksi nimetyt ovat
Montonen Petri, Outokumpu
Ruuskanen Mauno, Varkaus
Kylänpää Liisa, Vieremä
Repo Timo, Iisalmi
Tolvanen Pentti, Juankoski
Seppänen Eero, Suomussalmi
Sarisalmi Joona, Joensuu
Koivistoinen Anja, Jyväskylä
Ossi Rantonen, Siilinjärvi
Näyttää Anja olevan ehdolla. http://anjakoivistoinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/kayttaja/anjakoivistoinen Eikö hän ole Jyväskylästä, miksi ehdolla Savo-Karjalassa?
Nythän jokainen saa päättää missä haluaa olla ehdolla,ehkä liian tunnettu jyväskylässä,
Eikö se olisi parempi, että olisi ehdolla missä tunnetaan? Keskisuomalainen on ainakin julkaissut hänen juttujaan. Toisaalta ei taida monta ehdokasta olla Jyväkylässä, joten sama siinä mielessä.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=1&id=12962
Leimakirveet heiluvat tänään koko voimallaan ja valtaeliitti pyrkii demonisoimaan varteenotettavat haastajansa. Olen lukuisten perättömien syytösten, huhujen ja väitösten kohteena ja tunnistan riskin yhteiselle tavoitteellemme Itsenäisyyspuolueessa.
On todellisena vaarana, että minua demonisoimalla vahingoitetaan valtamedian kautta myös tärkeintä - yhteistä vaatimusta paremmasta suomalaisesta huomisesta.
milloin tuo paneeli tulee kokonaisena esiin,tietääkö joku?
Siellä se on ollut jo aikapäiviä sitten, osoitteesta creat.fi löytyy, kun menee VHS-osastolle.
Kävipä taas kerran niin että tämäkin jäi suunnitteluasteelle. Mikä tämän osaamattomuuden takana on?