Hei,
Teemme tutkimusta asunnon myynnistä. Olemme tuotantotalouden opiskelijoita ja toteutamme tutkimuksen kyselytutkimuksena, joka vie aikaa noin kaksi minuuttia. Vastausten pohjalta pyrimme kehittämään ja löytämään uusia innovaatioita asunnonvälitykseen.
Kyselymme löytyy osoitteesta: https://www.webropolsurveys.com/S/B42519A30B830219.par
Vastaukset ovat anonyymejä ja tutkimuksemme on riippumaton.
Tutkimus asunnon myynnistä ilman välittäjää
3
87
Vastaukset
- Mustang13
Todella hieno kysely ja aihe teillä! Aihe on ajankohtainen ja kiinnostava.
- Puutteellinen
Kysely lähtee siitä, että myyn asunnon itse. Eli huonosti suunniteltu kysely.
En voi vastata kyselyyn, koska olen aina käyttänyt välittäjää, ja jos vielä asunnon myyn, niin käytän edelleen välittäjää.
Helppous on avaintekijä, vaikka hieman maksaakin. - Kärkkäinen
Kiitos palautteesta! Tutkimus on suunnattu tutkimaan juurikin asunnon myymistä itse, mikä otsikostakin tulee selväksi (toivottavasti). Emme ole etsimässä eroja omatoimisesti myyvien ja välittäjiä käyttävien kanssa, joten tutkimuskin on suunniteltu vain itse asuntoaan myyville. Tarkoituksena on selvittää asunnon itse myymistä ilmiönä ja mitkä asiat nämä henkilöt kokevat prosessissa vaikeaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 904064
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2071570- 761420
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401110Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051050Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3271036- 49989
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en136949Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86929- 98909