Koirulini nylkytti leluaan ja tämän jälkeen sillä jäi koko vehje roikkumaan ulkopuolelle, sai itse vedettyä vehkeen sisäänsä, PAITSI sitä ihan päätä. Se on nyt hyvin turvonnut ja tulipunainen, ei saa itse vedettyä sitä sisään ja selvästi koirakin hieman hätääntynyt, kiertää asuntoa,läähättää eikä voi edes istua kun varmaan vähän kipeä.
Luin netistä että tämä on yleistä uroksilla ja pitäisi vain huljutella viileällä vedellä ja vetää pää takaisin sisään. Huljutin kylmällä mutta peniksen pää on niin turvonnut ettei se mene sisään. Tai en tietenkään kokeillut kun hellästi. Odotanko vielä? (nylkytyksestä ehkä n.15-20min) vai miten voisin auttaa koiraa? Laskeeko turvotus vai pitääkö mennä ell?
Uroksen penis jäi ulos, millä takaisin?
5
17904
Vastaukset
- Eihuolta
Menee ohi.... Vrt. ihmisen aktiivinen sessio:)
- EiVoiVerrata
Koiran ja ihmisen siittimet on täysin erilaiset. Koiran esinahka voi todellakin jäädä noin jumiin ja se johtuu yleensä liian pitkistä karvoista esinahassa.
- tursake
Kerää nyt he****tiin ne lelut joita se nylkyttää. Koirat ei sellaista tarvii eikä uusi tuota hommaa.
- tukistus
Miksi sen annetaan nylkyttää? Meillä tuo touhu on aina kielletty jo pennuilta, eikä ole ollut mitään ongelmia. Koirat ei astu leluja, toisia eläimiä tai ihmisiä, koska se on turhaa ja aiheuttaa helposti tappeluja jos hyppii toisten koirien selkään. Meillä on hyvinvoivia ja kivasti käyttäytyviä koiria. Ei kai tuon omistajakaan käy kädelle kahvipöydässä vieraitten kanssa?
- TuommosessaTapauksessa
Tuossa ei mitään vettä tarvita. Otat koiran vehkeestä kiinni ja vedät esinahkaa vähän taakse päin niin, että esinahka oikenee ja otat esinahan reiän reunasta kiinni ja vedät esinahan siittimen kärjen yli niin, että esinahka tulee siittimen päälle ja siinä se.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2183439Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401683Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus981567- 921429
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461384Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601306Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121238Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t271099Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1241059Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89972