VAROITUS!
Jyväskylässä liikkeellä asuntohuijari!!! Vuokrasi olematonta vuokra-asuntoa (ed. ilmoitukset nyt poistettu netistä), kalasteli ihmisten henkilötietoja asuntohakemuksen yhteydessä (tiedossa, että ainakin useamman ihmisen tiedot on saanut)! Yritti myöskin saada 2kk vuokraa ennen kuin koko asuntoa oli nähty/ennen vuokrasopimuksen kirjoitus-mahdollisuutta, luojan kiitos en ole niin hölmö että maksan, toivottavasti kukaan muukaan ei ole ollut! Nyt yrittää identiteettivarkauksia... Mutta onneksi on luottokielto mahdollisuus olemassa, niin vaikeuttaa tätäkin huijaria toimimasta!!
OLKAA VARUILLANNE JA TARKKANA, jos olette hakemassa vuokra-asuntoa/ostamassa asuntoa! Hyvin mahdollista, että yrittää uudestaan uusilla erilaisilla ilmoituksilla!!
Asuntohuijari liikkeellä Jyväskylässä
huijauksenuhri
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017573
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075658- 835077
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113170- 542869
- 522779
- 612397
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102384Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986