Demari kykyjään vastaavassa työssä

Mona Sahlin siivoaa nykyään hotellihuoneita. Vihdoinkin jotain hyödyllistä. Töihin pitäisi lähettää suomalaisetkin kollegansa, siis oikeisiin töihin tienaamaan leipäänsä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1424920789903.html
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hotelliin siivoamaan vaan Urpilainenkin. Kansankynttilänä liian vaarallinen tämän maan lapsille ja nuorille. Ymmärtäisi sitten miten ne rahat vuokriin, ruokaan, laskujen maksuihin ja vaatteisiin tavallinen ihminen repii.

Äänestä

On se huvittavaa kun "työväenpuolueen" ex PUHEENJOHTAJA halveksuu oikeaa työtä
”herran jumala, noinko alas se on vajonnut” no siinä demari näytti oikean aseenteensa työhön.
Taitaa täällä suomessa puoluetoverit Urpilainen ja Rinne ajatella samoin duunareista.

Tälläinen se "työväenpuolue" lopuksi on, tulee mieleen se kolmannenvaltakunnan puolue NSDAP taitaa olla tuo suomen SDP lyhenne olla tuosta kopioiti "pikkuisen siistien" jättämällä n ja a kirjaimet pois

Äänestä

Tyypillinen demari, halveksii ja vihaa työtä tekeviä.

Hän varmaan ajateli, että ”herran jumala, noinko alas se on vajonnut”.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vievel kirjoitti:

Mona Sahlin siivoaa nykyään hotellihuoneita. Vihdoinkin jotain hyödyllistä. Töihin pitäisi lähettää suomalaisetkin kollegansa, siis oikeisiin töihin tienaamaan leipäänsä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1424920789903.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu