Arhinmäen saavutukset ministerinä

Homolipun liehuttaminen ja verorahojen jakaminen omille tukijoilleen. Kyllä köyhälistö kiittää..
53186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

Soini sanoi oikein kommunistin jos päästää taloon se syö sen tyhjäksi.
Onneksi perussuomalaiset ovat kasvattaneet kannatustaan,ei muuta kuin lisää tällaisia uutisia.Hyvä,hyvä
Soini.

Äänestä
  • Olihan siinä sirkusta aivan tarpeeksi ,haravanverresta ministeriksi ja ainoastaan Demarien ansioista tämä nuija sai ministeripestin ja jokainen varmaan muistaa mitä siitä seurasi hhheh

    Äänestä

  • yyttrre kirjoitti:

    Olihan siinä sirkusta aivan tarpeeksi ,haravanverresta ministeriksi ja ainoastaan Demarien ansioista tämä nuija sai ministeripestin ja jokainen varmaan muistaa mitä siitä seurasi hhheh

    Kyllähän mallikkaasti edusti Sothsissa Suomea. Mokoma selkärangaton nilviäinen.

    Äänestä

  • yyttrre kirjoitti:

    Olihan siinä sirkusta aivan tarpeeksi ,haravanverresta ministeriksi ja ainoastaan Demarien ansioista tämä nuija sai ministeripestin ja jokainen varmaan muistaa mitä siitä seurasi hhheh

    Nyt Arhinmäki on alkanut nuolla keskustalaisten perseitä, jotta pääsisi myös seuraavaan hallitukseen pikkuministeriksi.

    Äänestä

  • Hallituksen harvoja onnistujia,siksi vasemmisto.

    Äänestä

  • 76543 kirjoitti:

    Hallituksen harvoja onnistujia,siksi vasemmisto.

    En laske homolipun liehuttamista ja verovarojen epäreilua jakoa omille kannattajille kovin suurena onnistumisena.

    Äänestä

  • aduhviuad kirjoitti:

    Nyt Arhinmäki on alkanut nuolla keskustalaisten perseitä, jotta pääsisi myös seuraavaan hallitukseen pikkuministeriksi.

    Ei kukaan vasureita hallituskumppaneiksi halua.On niin riitaista sakkia ettei niiden kanssa mitään saa sovituksi.

    Äänestä

  • turhakkeitaOvat kirjoitti:

    Ei kukaan vasureita hallituskumppaneiksi halua.On niin riitaista sakkia ettei niiden kanssa mitään saa sovituksi.

    Todellakin.Oikeita änkyröitä.

    Äänestä

Sinäkö et tajua miksi ei lähtenyt tähän mielettömään hallitukseen,kansan ääni,sitä ei petetä!

Äänestä
  • Onneksi tästä tunarista päästiin kuinkahan iso lasku olisi tullut veronmaksajille jos tämä tunari olisi saanut jatkaa , Nyt hoituvat asiat ammattiihmisten voimalla ja älkää kyllästykö siellä opposition penkillä paikka lienee ikuinen .

    Äänestä

  • rrtttt kirjoitti:

    Onneksi tästä tunarista päästiin kuinkahan iso lasku olisi tullut veronmaksajille jos tämä tunari olisi saanut jatkaa , Nyt hoituvat asiat ammattiihmisten voimalla ja älkää kyllästykö siellä opposition penkillä paikka lienee ikuinen .

    Ei kukaan enää huoli Arhia hallitukseen.

    Äänestä

  • Suomi huolii ja haluaa siksi vasemmisto..

    Äänestä

  • 8337663 kirjoitti:

    Suomi huolii ja haluaa siksi vasemmisto..

    Vasemmiston kannatus on vaatimattomat 8 prosenttia.

    Äänestä

Hallituksen onnistujia siksi kannatus kasvaa ja väki tykkää..

Äänestä
  • Vasemmistoliiton kannatus on laskenut joka vaaleissa jo 20 vuotta.

    Äänestä

  • Viime vaalien suurin voittaja!!

    Äänestä

kyllä arhinmäki on fiksu verrattuna soinin "avioliitto on naisen ja miehen välinen liitto" hörhöön

Äänestä
  • Arhis ajaa vain homojen ja mamujen asiaa.

    Äänestä

  • Eli sinunkin asiaa...

    Äänestä

Vasemmistohan edustaa duunaria, siis Helsinkiläisiä työttömiä mielenosoittajia ja kettutyttöjä. Tätä on nyky vasemmisto. Kävis Arhis oikeesti joskus rahvaan parissa. Onneks on muita vaihtoehtoja, kun nämä nyky selkärangattomat.

Äänestä
  • Paavo edustaa stadia ja suomea siksi vasemmisto..Oikeaa osaamista ei vaan populismia..

    Äänestä

Makasiininit palaa Helsingin yössä ja turhautuneet narkkarit rikkoo ikkunoita. Näiden nokkamies PA myhäilee. Saihan jotakin aikaan.
Kyllä hän on saanut muutakin aikaan.
Nimitti eduskunnasta pudonneen Minna Sirnön taiteen edistämiskeskuksen johtajaksi viiden vuoden määräajaksi ja n. 7500 € kk palkalla.
Tämä tamperelainen hyyssärilehmä on kirjoittanut hyvän CV:n itsestään. Kelpuuttaako se noinkin vastuulliseen duuniin vai oliko kyseessä puoluetoverille hommattu suojatyöpaikka onkin jo toinen kysymys.

https://www.blogger.com/profile/33868118

Paavo oli kovin tyytyväinen Kreikan vaalitulokseen. Uusi hallitus on ollut muutaman viikon pystyssä ja jo paikalliset arhimäkeläiset polttavat autoja ja rikkovat ikkunoita.

Vasemmistoliitto on pitkälti sellaisten toimijoiden organisaatio, jossa osataan vaatia oikeuksia mutta ei hoittaa velvollisuuksia.

Äänestä
  • Vai kirjoitti Minna oman cv:n sinulle sen kirjoittaa äti kumpi on parempi..

    Äänestä

  • 8484839 kirjoitti:

    Vai kirjoitti Minna oman cv:n sinulle sen kirjoittaa äti kumpi on parempi..

    Pisteitä on yksi liikaa ja nekin väärässä paikassa. Kaksi kysymysmerkkiä puuttuu. Lauseet aloitetaan isolla alkukirjaimella.
    CV kirjoitetaan isoilla kirjaimilla.

    Tarkoitiko ehkä tällaista lausetta?
    " Vai kirjoitti Minna oman CV:n? Sinulle sen kirjoitti äiti. Kumpi on parempi? "

    Tämän jälkeen voit lukea (jos osaat) eräästä bloggerista mitä Minna Sirnö mm. teki ennen nykyistä pestiään.
    https://www.blogger.com/profile/33864696

    Tässä iltalukemista.
    http://herkkuhernesniemi.blogspot.fi/

    Äänestä

Arhinmäki miljoona kertaa parempi ministerinä kuin mitä olisi persujen pystyyn nostettu populisti sika. Tylytti Jussi Niinistöä kun tämä sanoi ettei ole halunnut kansanedustajaksi eikä edes puolueen varapuheenjohtajaksi. Kukaan ei kohta näinä päivinä edusta persuja vapaaehtoisesti, vaan kaikki on vastentahtoisesti mukana puoluetyössä. Persuilusta tullut pakkopullaa.

Äänestä
  • Kyllä tuleva persu pj. sai Saarikolta kunnolla verbaalisesti selkään. Tosin ei kai kukaan selväpäinen vapaaehtoisesti persuja edusta. Tyhmä ja tunari se olla pittää, siitä Timo tykkää..

    Äänestä

Pelkkää kommunisti paskaa housut täynnä siinä saavutukset ministerinä. Että silleen.

Äänestä

Arhinmäki on munannut itsensä täydellisesti.

Äänestä
  • Hallituksen epäsuosituin ministeri eikä ihme noittein mokien jälkeen .

    Äänestä

  • Heh,ei hän ole enään vuosiin hallituksessa ollutkaan. Joten ei ihme..kyllä persut on tietämättömiä..

    Äänestä

Arhis on takinkääntäjien kuningas.

Äänestä

Arhinmäen saavutukset ministerinä: 0 0=0

Äänestä

Onko kissantappaja "taiteilija" Teemu Mäki näissäkin vaaleissa mukana Arhiksen vaalikampanjassa?

Äänestä
  • Eipä minua haittaa,toivottavasti

    Äänestä

  • 84849399 kirjoitti:

    Eipä minua haittaa,toivottavasti

    Sinua ehkä ei haittaa, mutta eläinten ystävät miettivät uudestaan ketä äänestävät ja hyvä niin..

    Äänestä

Kuka voi olla niin tyhmä että antaa äänensä vasemmistopelleliiton ehdokkaalle ??????

Äänestä

Taitaa olla kuulua maailman ohuimpien teosten joukkoon "arhinmäen saavutukset ministerinä"

Äänestä
  • Ei kukaan järkevä ihminen äänestä vasemmistopelleliiton ehdokkaita.

    Äänestä

Arhinmäki hamuaa taas ministeriaudin takapenkille. Nyt nuolee Sipilän ja kepun persettä.

Äänestä

Vasliiton uskottavuus nollissa.

Äänestä

Kiitos linkistä. Liitän sen mukaan osoitukseksi sopetumattomuudesta, josta kumpuaa myös epäkohtelias käytös.

Mamut ovat usein sopeutumattomia, mikä tarkoittaa myös käyttäymisongelmia. MAMUT PILKKAAVAT MAMUJEN TAPANILASSA RAISKAAMAA TYTTÖÄ http://i.imgur.com/i220TxN.jpg http://4.bp.blogspot.com/-cEowFIBvxf4/VQRbx4ZN4qI/AAAAAAAABs4/YQ7YMMrrrvQ/s1600/Sympatiaa.png

KUKKAHATUT tuovat Suomeen juurettomia mamuja, joiden on vaikea sopeutua kulttuurishokin takia. Kukkahatut ovat syyllisiä ja aiheuttavat rikokset, joita mamut eivät ehkä tekisi omassa maassaan. Kukkahatut vetäytyvät vastuusta ja peittelevät mamurikoksia, tekee ne suomalaisetkin -argumentilla: JOS MAMUJA EI TUODA, EI OLE MAMURIKOKSIA, SE ON FAKTA (suomalaisia ei voida ajaa maasta, mutta mamuja ei tarvitse ottaa). MAMUTUS ON PYSYVÄ JA PALAUTUMATON, OTETTUJA EI ENÄÄ VOIDA PALAUTTAA

EU AIKOO JAKAA MASSIIVISESTI UUTTA MAMUA SUOMEEN. Tohtori Jussi Halla-aho on maahanmuuton asiantuntija ja istuu näiden asioiden kanssa täysipäiväisesti LIBE-valiokunnassa EU-parlamentissa (Civil Liberties, Justice and Home Affairs, European Parliament / Committees), Halla-aho kertoo suunnitellusta taakanjaosta, joka toisi massiivisesti uusia mamuja Suomeen http://www.halla-aho.com/scripta/eu_maahanmuutto_taakanjako.html

JUSSI HALLA-AHO KERTOO MAMURAISKAAJIEN PEITTELYSTÄ SUOMESSA http://www.halla-aho.com/scripta/henkilot.html Mieleen palaa muutaman vuoden takainen sattumus Malminkartanosta. Tuolloin kaksi 15-16-vuotiasta poikaa raiskasi metsässä 15-vuotiaan tytön. Jostakin syystä uutisoinnissa toistettiin sitä, että tyttö oli palaamassa konfirmaatioharjoituksesta. Uutisoinnissa ei kuitenkaan mainittu sitä, että raiskaajat olivat somaleja, jotka olivat palaamassa KORAANIKOULUSTA. Nämä seikat kävivät ilmi oikeudenkäyntipapereista

LUE LISÄÄ http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041815464058_uu.shtml

http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=5&t=12734&start=90#p472828

KUKKAHATUT TUOVAT TÄNNE PORUKKAA, JOKA EHKÄ EI RAISKAISI OMASSA MAASSAAN suomalaisia, MUTTA TÄÄLLÄ JUURETTOMANA, vika on kukkahattujen, tulokset kauheita. VARO KUKKAHATTUJA, vasemmistoliittolaisia, vihreitä, ...

Tapanilan somaliraiskaajavitosten kuvat ja nimet http://www.vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=8349&start=15

Tapanilan raiskaajavitosten nimet ja syntymäajat, mohammed, ahmed, aweis, gutala, jama http://mitavittua.fi/2015/03/raiskaajien-nimet-nyt-taalla/

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml Karu totuus raiskauksista - jopa 13-kertainen ero Lauantai 14.3.2015 klo 16.47 Tutkijan mukaan ulkomaalaistaustaisten henkilöiden tekemien raiskausrikosten suurta määrää on vaikea selittää. Oikeusministeriön vuonna 2012 teettämän selvityksen mukaan joka kolmas raiskausrikoksesta tuomittu on ulkomaalaistaustainen. Selvityksen pohjana käytettiin pääosin tuomioistuinten tuomioita vuosilta 2006-2010. Perustekomuotoisissa raiskauksissa ulkomaalaistaustaisten tekijöiden osuus oli selvityksen mukaan 34 prosenttia ja törkeissä tekomuodoissa 41 prosenttia.

TÄÄLLÄ EPÄILLYT TAPANILAISRAISKAAJAT ASUVAT http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/272180-tapanilan-raiskaus-taalla-epaillyt-asuvat Helsingin Tapanilassa tehdystä raiskauksesta epäillyt teinipojat ovat kotoisin Vantaalta ja Helsingistä. Helsingin käräjäoikeuden tänään julkaisemasta vangitsemisvaatimuksesta käy ilmi, että neljä epäiltyä asuu Vantaalla. Heidän osoitteensa ovat Koivukylässä ja Rekolassa. Viides epäilty on kotoisin Helsingin Roihuvuoresta. Epäillyt ovat syntyneet vuosina 1997-1999. Yksi on 18-vuotias ja loput neljä alle 18-vuotiaita.

Äänestä

Eipä onneksi Paavosta enää koskaan tule ministeriä.

Äänestä

Olen samaa mieltä ja toivottavasti ei edes kansanedustajaa .

Äänestä

Et kai ala hyytyä pepep?,hah

Äänestä

No pepep.Alkaako kaduttaa että tulit tänne hillumaan? mitä,häh????

Äänestä

Heheheheheeheh

Äänestä

arse kaikkien aikojen huonoin kulttuuriministeri

Äänestä
  • Tosiaan. Kaikkien aikojen alitus kulttuuriministerinä. Aukoi päätään kuin olisi jonkun kaljakuppilan asiakas muusikkimaussa tai arvostuksessa.

    Äänestä

Eipä tule mitään mieleen..

Äänestä

Sulla on sitten väärä palsta. Oksenna vaikka sinne kuvottavalle hommaforumillesi ihmisvihaasi - voit olla varma että minä en tule kommentoimaan tai lukemaan, mutta minä jos luen tätä palstaa, en halua lukea kuinka sinä ja kaltaisesi vihaatte vasemmistoa äänestäviä.

Se on niin, että älykkyys ei asu oikeistopopulismissa, ja että aidot vasemmistolaiset on intellektuelleja, ei populisteja ikinä. Itse en aidosti tiedä mitä puoluetta tulen äänestämään Suomen seuraavissa vaaleissa vaiko äänestänkö ollenkaan kun kukaan ei mun kaltaisten etua aja , mutta pidän törkeänä, että vasemmistoliiton edustajien haukkuminen sallitaan tässä kyseiselle puolueelle määritellyllä palstalla tässä Suomi24. Vassarit olis ollu varma puolue jota olisin äänestänyt, mutta kun jotkut sai päähänsä mun yhdenkin lähes koko elinikäni tietämäni erittäin rehdiksi ihmiseksi tiedetyn vaalikuninkaan ihmisen muka yrittäneen seksuaaalisesti jotakin jonkun vasurinaisen kanssa ja kun tiedän että sellainen ei pidä paikkaansa, alan melkein harkita muita puolueita. Kommunisteja en voi äänestää, koska niiden mielestä - toisin kuin Suomen eduskunnassa istuvan vasemmistoliiton tai sun oikeistolaisen haukkuman Arhinmäen mielestä - se että jos yhdellä köyhällä yksilöllä on pientäkin avustusta joltakin toiselta omalta sukulaiseltaan, pitäisi antaa kunnille tai valtiolle tai jollekin kaikki pienetkin tulonsa niille jolla ei ole ketään ja avunsaajan itsensä nähdä nälkää, ja kokoomusta en pysty äänestämään ikinä. Keskustaa en äänestä, koska minusta olisi törkeää verottaa pieniä perinnön saajia rankemmin kuin suurta yritysperintövarallisuutta nauttivilla. Persuja inhoan yleisesti ottaen rasistisen ja umpipuupäisen sulkeutuneen asenteen vuoksi. Ehkä pitää jättää äänestämättä kokonaan.

Mitäs haukut äärioikeistolainen nimetön nettihyypiö Arhinmäkeä ja vasemmistoliittolaisia? Ne ei ole kommunisteja - ei oikeisto, eikä vasemmistosellaisia, eli ne haluaa vaan oikeudenmukaisuutta yhteiskunnan tulonjaossa. Jokainen täyspäinen tietää, että se mitä iltapäivälehdet väittää puolueiden linjasta on sontaa. Ehkä kannattaisi elvyttää, eikä eriarvoistaa. Silti en välttis äänestä niitäkään. Inhoan politiikkaa.

Äänestä

Nyt pakkoruotsittaja Arsemäki aukoo päätään persuille katkerana kun tuli vaalitappio ja puheenjohtajan paikka omassa pellepuolueessa vaakalaudalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


säälittävä_vas kirjoitti:

Homolipun liehuttaminen ja verorahojen jakaminen omille tukijoilleen. Kyllä köyhälistö kiittää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu