IM selvitti Pekkarisen vävyn tuuulivoimakytkökset
VAALIT LÄHESTYY Tässäkö kepun toinen vaalikompastus keskiolutkohun jälkeen? http://www.iltamakasiini.fi/artikkeli/266362-tassako-kepun-vaalikompastus-im-selvitti-pekkarisen-vavyn-tuuulivoimakytkokset
Näin sitä kepussa! Sipilän yritysepäselvyyksistä voi lukea suomi24 suomenkeskusta sivuilta.
Pekkarinen osaltaan nyt selittelee vävypoikansa osallisuutta tuulivoima-alalla, jota appi-pekkarinen tukee ja ajaa eduskunnassa
Hyvävelitoimintaa kepun malliin
VAALIT LÄHESTYY Tässäkö kepun toinen vaalikompastus keskiolutkohun jälkeen? http://www.iltamakasiini.fi/artikkeli/266362-tassako-kepun-vaalikompastus-im-selvitti-pekkarisen-vavyn-tuuulivoimakytkokset
Näin sitä kepussa! Sipilän yritysepäselvyyksistä voi lukea suomi24 suomenkeskusta sivuilta.
Pekkarinen osaltaan nyt selittelee vävypoikansa osallisuutta tuulivoima-alalla, jota appi-pekkarinen tukee ja ajaa eduskunnassa
Hyvävelitoimintaa kepun malliin
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pylväs menetti satoja ääniä Ylivieskasta Tuomiperän tuulivoima-asiassa kieroilunsa takia. Olis vaan kannattanut olla rehellinen ja antaa omiensa äänestää niin kuin halusivat.
Näinhän se on että ylimielisyys ja vallannäyttö ei kuulu vaaleilla valitun kuntapäättäjän imagoon. Kaivattaisiin päättäjältä inhimillisempää ja asillisempaa käytöstä omia kuntalaisiaan kohtaan.
Kyllä ne vain taisi pylväspojalle nousta eduskuntatalon rappuset pystyyn,taisi ne tuulimyllyn ropolisiivet heittää pojan satulasta.
Vuolteenahoahan nuo keput tuntuu ylivieskassa äänestävän.
Kepulaisten muisti pätkii yhä
Ai hurja! Nyt pelottaa, että tulevassa pääministeripuolueessa kepussa saattaa olla paheneva ongelma muistikatkoista. Muistammehan me kansalaismedian käyttäjät, ehkä, ex-pääministeri Vanhasen painin omien muistiongelmiensa kanssa.
IS:n jutun perusteella voisi olettaa, että myös kepun voimahahmo Mauri Pekkarinen olisi saanut Vanhas-tartunnan, mitä muistamiseen tulee. Pekkarinen ei kai muista enää paljon mitään tuulivoimasta tai siitä, että hänen oma lähipiirinsä saattaa käydä osittain tuulivoimalla?
Ei tämä nyt oikein hyvältä näytä kepun kannalta.
http://intrigoori.blogspot.fi/2015/03/kepun-muisti-patkii-yha.html
Muistikatkoksia, niitäpä juuri. Kepu tuomassa ministereiksi vanhoja, suurten ikäluokkien edustajia mm. Paavo Väyrynen (s. 1946), Mauri Pekkarinen (s. 1947) Kauko Juhantalo (s. 1942) jne.
Epäilempä vain että tuo koko vanhus-tartunnan saanut puolue on tuulella käypää. Liekö Pekkarisesta saaneet tartunnan. Kyllä nyt pelottaa miten pääministeripuolueessa käy....
Itse kepu ja äänestän takuuvarmasti Jarmo Vuolteenahoa Nivalasta. Tuntuu olevan jämäkkä ja turvallinen ehdokas.
Liukkonen tai Vuolteenaho, se on meidän perheenkin kanta.
Liukkonen??????? Älä vitsaile!!!!
Onpahan vaan hyvin usea jo käynyt ennakkoäänestyksessä antamassa äänensä Liukkoselle. Henna Kupsalalla tuntuu olevan myös kannatusta alueellamme.
Kepun ohjelmalla liikenteen ja asumisen verottaminen senkun kiristyy. Ei kiitos!
http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/”alkoholi-tappaa-meidät-kaikki-ja-koko-suomalainen-kansa-kuolee-sukupuuttoon”/ar-AAaGacl?ocid=mailsignoutmd
Näin se vaan on että, eihän kalastella ääniä sentään vanhuusväestöä hyväksi käyttäen. Nuo vanhukset kun vaan eivät osaa eikä voi ATK-taidottomana hakea tietoa, vaan uskovat sen,mitä heille kentillä syötetään melkeen kuin uskoon vedoten. Eihän käytetä heidän avuttomuuttaan ja tietämättömyyttään hyväksi ääniä kalastellessa. Totuushan on että, keskusta ei ole enää ollenkaan se, mitä se on ollut vuosia sitten ja mihin vielä nuo vanhukset tänäpäivänä uskovat. Ennenhän keskusta sentään ajoi vielä maaseudun asioita.
Nykyaikana kun on mahdollisuudet perehtyä asioihin, ei tarvitse enää tyytyä mitä potaskaa mummoille ja ja vaareille kentillä syötetään. Nyt on muutoksen aika, siispä nuoremmat voimat jyräämään. Muutosta tarvitaan eikä eikä enää keskustan kusetusta ja hyväveli toiminnallaan omilleen rahastamista. Eihän kuljeta enää mummon eikä vaarin polkuja, nyt on ovet auki ja kuljetaan avarampaan ja vapanpaan Suomeen....
Totuushan on että kepun kannatus on nykypäivästä tietämättömässä vanhuusväestössä.