Se kääntyy pian kolmas kuukausi meille satapäiväläisille. Moniko on vielä messissä?
Tipatonta jatketaan
Jussivaantaas
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joutavaa vouhotusta koko tipaton, kävin tänään olutta, lonkeroa ja kossua huomiseksi!
Turhaa vouhotusta koko tipaton. Turhempaakin turhempaa on ryyppääminen.
Kannattaa jatkaa, en itse ole messissä, mutta puhdistaa mielestäni ymmärrystä, aina, jos on tipattomalla vaikka kolme kuukautta. Ainakin vähän.
Totta se, että mikään ei kaikille riitä. Ne jotka aloitti sataset, heille kestoa loppuun asti toivotan. Siis tipattomaan.
Varoitus. Ja kun se tulee se sata täyteen. ÄLKÄÄ ryypätkö. Ottakaa loiva paluu.
Moni viinaan menevä on lähipiirissänikin sitten hetken hurmiossa pilannut itsensä tuhkattavaksi, että semmonen tapaus, tälläkertaa...
Ei sitä tarvitse kun pari kaljaa tipattoman jälkeen. Toleranssi laskee nopeasti ja se on hyvä asia. Runsaasti alkoholia käyttävät juovat valtavasti samaan humalaan kuin me tipottelijat.
Paino vaan ei laske, vaikka sitäkin toivoin sivuvaikutukseksi. Kertonee vain kaljan juodusta määrästä.
Ensin kuule kun ottaa muutaman kylymän kaljan saunan piäle. Sitten kun narrauttaa pakkaskossun auki ja siitä särppii kaljan kera niin on hyvä. Ensin tulloo helevetin hyvä nousuhumala ja sitten pitkä hyvä humala ja jurri. Syöpi ennen nukkummaan mänemistä nii ei rapuloista paljon tietoja.
Tipattomat kärvistelee viinapullon kuvat silmissä.
Niinkö luulet? Kokeilepa niin toisenlainen totuus paljastuu. Paitsi, jos olet alkoholisti. Heidän kohdallaan ei ole vaihtoehtoja.
Missä on suur
kuluttajan ja aloholistin er
Känni päälle, ihanaa!
Siis haloo, tämä kuitenin niin suurta, että pappeja ja lääkäreitä sopii kommentoimaan ; itse olen tunnustanut, siis itselleni olevani alkoholisti, vaimolleni myös. Tuntuu ainoastaaan pahalta, epätietoisuus.
Noh Onko tää nyt joku aa kerho?
Sinä "kokoajantulkki" saiT , ihme kääk kyllä, hieman minua provosoitumaan. Suurkuluttaja sinä ole ehdottomsti, sen ymmärrän.
Entäs sitten kun maanantaina e n ole yhtään päissäni
Hienoa ja onnea. Jatka siitä eteenpäin, minulla tulee 20 vuotta ja aika on siinä mielessä ollut parempaa, että on jaksanut painaa töitä kunnolla ja ajan kanssa on muutama euro jäänyt pahanpäivän varalle, ennen juotiin kakki mikä tienattiin.
Joskus meinaa ruveta säälittämään muutama kaveri ympärillä, kun viina on jättänyt jälkensä ja näyttää siltä, että vanhenevat nopeammin. Osa kavereista on siinä pisteessä, että just ja just työt selvitetään, joten kuten ja aina ollaan pa. Ei se ole mitään elämää.