Neuvokaa joku hyvä rojunsäilytyssysteemi

satakassia

On olemassa laukkuja ja laukkujen sisälle laitettavia laukkuja joiden tarkoitus on edistää järjestystä: nostat sen sisimmän laukun kulloinkin käyttämääsi laukkuun.

Minulla on noita laukkuja ja reppuja sun muita pussukoita kertynyt. Kaikenlaista roinaa on jota päivittäin kannan mukanani. Nytkin on sohvalla purettuna laukusta jotain ylimääräisiä kun liikaa ei kannata mukana kanniskella. Ja sellainen laukkujen sisälle nostettava sisälaukkusysteemikin on, ellei jopa kaksikin. Mutta ei ole siistiä sittenkään!

Ihmettelen että mikä järjestyssysteemi tälle pakolliselle roinalle olisi paras? Kirjahyllyihin tulee helposti nostettua ja eri tasoille. Ei näytä hyvältä.

Missä säilytätte kaikki ne välttämättömät pikkuesineet jotka ovat kotona joka paikassa tiellä? Älkää vaan sanoko että pitää kaikki roju heittää pois - sitäpaitsi se ei ole minulle rojua, vaan tarpeellista.

Sitten tästä seuraa usein se ongelma, että laukku tahtoo olla liian pieni ja taas täytyy yrittää ängetä niitä rojuja vähän isompaan laukkuun. Menee aikaa hukkaan tässä laukkujen vaihtelemisessa.

Tarvitsisin kai sellaisen laukun, joka on kuin entisajan piikatytön kengät: sisältä 42 ja päältä 36. :P

1

217

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ymmärsinköhän

      En nyt ihan ymmärrä, mistä roinasta on kyse? Siis käsilaukussa kannettavat, joita tarvitset myös kotona päivittäin? Osta kirjahyllyyn joku nätti rasia/laatikko, jossa pidät pikkusälän piilossa. Kannattaahan ne pitää ulottuvilla, jos niitä päivittäin tarvitsee. Auttaisiko laukun järjestykseen taskut? Itse pidän laukun sisätaskussa pienemmät esineet, joita olisi vaikea kaivaa pohjalta. Mutta en kyllä paljoa tavaraa kuljettele.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1080
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      512
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      473
    5. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    6. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      436
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      430
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      412
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe