Näin unta että seisoin huoneessani ja katselin pihalle. Havahduin kahinaan ja katsahdin katsomaan sängylleni. Sänkyni päällä ollut muovipussi oli noussut itsestään monta senttiä ilmaan ja yritin repiä sitä alas mutta en onnistunut. Se oli kummitus, joka näin yritti saada huomioni. Haamu oli vaalea,punahuulinen ja naispuolinen. kertoi että jättää minut rauhaan, eikä tule olemaan enää läheisyydessäni. Johtuen siitä, että tästä lähtien minulle tulee erillaiset ajat enkä siis tarvitse häntä. Menen kuulemma naimisiin ja muutan miehen kanssa läheiseen maalaistaloon, joka on mummuni mummun synnnyinkoti. Uni oli vaikuttava, olisiko kellään tästä tulkintaa?
haamu hyvästeli..
lilli
5368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kerrothan sitten miten kävi,ystävällisesti.
Katsoessasi eteenpäin, ulospäin, kun et kiinnitä niin paljon huomiota itseesi tulee jokin hassukin pelkosi/voisiko olla jokin ulkonäköön liittyvä poistumaan. Viihdyt itsessäsi siitä johtuen parammin, hyväksyt itsesi ja sinulla on leppoisampaa olla. Tällaista tuli mieleen.
Joo, kerron takuulla jos jotain tulee tapahtumaan. Unessa kun haamu kertoi meneväni naimisiin niin välähdyksen omaisesti unessa näin miehestä kuvan.Ikäänkuin esimerkkinä mimmosen kanssa.
lillin uni tosi jännä,unikirja saoo miehestä: jos nainen näkee unta tuntemattomasta miehestä on se vuosisatoja katsottu olevan hyvä enne taloudellisille pyrkimyksille,kokonaisuudessaan uni viittaa pikemminkin sosiaallisiin ympyröihin ja uusiin ystäviin kuin uusiin rakkaussuhteisiin ,ole hyvä
Minä kuule luulen, että tämä oli aikalailla enneuni. Sinulla alkaa varmman muutoksen jälkeen uudenlaiset kuviot. kerro sitten tosiaan miten kävi! Hyvää tuo uni lupaa!