Atoy Oulu Alppila, suositeltava korjaamo? Eikö...

JHR

Olin ajatellut että huollatan autoni Atyo:n Oulun/Alppilan korjaamolla. Sijaisauto on houkutteleva bonus ja myös siistit tilat.
Henkilökunta on nuorekasta ja meidänkin auton sähköviat eivät työnjohtoa saa epäröimään... vakuuttavat että kaikki hoituu!

Miten teillä on sujunut Atoy:ssä huollot/korjaukset?
Vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta...

14

6782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yotA

      Ite oon itteni kiittäny ja aina on kiitosta riittäny!

    • BMW-X3

      Ei niin hyvät kokemukset:
      - Kallis, työtunti yli 80eur
      - Epäpätevyyttä ja työtunteja tuhraantuu vianhakuun enemmän kuin merkkikorjaamossa.
      - Mikäli ei ole tyytyväinen työhön tai sama vika uusii korjauksen takuuaikana, niin työnjohdossa pallottelavet asiakasta kuin wimbledonissa tennispalloa.
      - Heidän käyttämä öljy: Liqui Moly "Saksalainen markkinajohtaja", jota ei juuri muulla Suomessa käytetä. En tiedä onko tuolla väliä?
      - Huollon sijaisauto on sellainen kottero, joka lähempanä mopoautoa kuin oikeaa autoa.
      - Harkitsisin kyllä toisenkin kerran, ennen kuin toiste autoni tuonne vien!

      Terveisin seuraavan kerran merkkihuollossa autonsa huollattava!

    • okayAtoy

      Olen käyttänyt palveluja useammin, ja ei minulla ole mitään moitittavaa. Nopea ja asiallinen palvelu, ja viat korjattu.

    • Tuo liqui molyn käyttäminen pitäis vissiin laskea plussaks eikä miinukseks :)

      Muuta mä en sitte noista atoy korjaamoista tiedäkkään.

    • Pettynyr

      En suosittele Atoy alppilaa. TÄYSIN epäpätevää ja töykeää porukkaa. Iso lasku vain tuli rutiinikorjauksista. Uusi korjaamo etsinnässä.

    • Superhyvä

      Erittäin tyytyväinen. Auto meni yllättäin rikki aamun tunteita ja alkoi hätäinen huoltamon etsiminen. Lupasivat ottaa autoni vastaan ja iltapäivällä katsoa, mistä vika johtuu. Sain sijaisauton alle ja pääsin jatkamaan työpäivää. Soittivat iltapäivästä ja sovittiin, mitä tehdään. Lupasivat tehdä samalla myös pyytämäni kilometrihuollon. Neljään asti kuulemma auki. Menin neljän aikaan takaisin paikalle, missä autoni oli vielä viimeistelyä vaille valmiina. Maksamisen jälkeen kysäisin vielä yhdestä viasta, jonka olin unohtanut. Nuori mies lupasi, että sekin katsotaan vielä kuntoon, jos vain voin odottaa. Auto otettiin uudestaan työn alle. Lähdin puoli kuuden aikaan perjantai-iltana korjaamolta. Venyttivät siis perjantain työpäivää pelkästään, jotta autoni saadaan viimeisen päälle korjatuksi! En ole missään törmännyt vastaavanlaiseen asiakkaan palveluun. Aivan huippua ja vielä kohteliasti käytöstä kaupan päälle! Eikä muuten hinta ollut kalliimpi kuin muuallakaan.

    • AutoiluON

      Kallis kokemus myös, Vianhaku ja johdon korjaaminen yli 300 euroa! Kuten ylempänä kirjoitettiinkin kannattaa vanhakin auto viedä nykyisin merkkihuoltoon. Tai tarttua esim. Vepsäläisen mainostamaan vianhaku sähkövioissakin 105/vika ja sitten jo soitellaan asiakkaalle siinä vaiheessa.

    • Autolla

      Enpä taida viedä autoa enää heille, määräaikaishuollossa käytin ja samalla korjasivat jäähdytysjärjestelmää.......no pari päivää meni ja kun ajoin koti parkkiin autoon tuli keuhea lemu ja katoin auton alle...jäähdytysnesteet ulkona ja hirvee siivo moottoritilassa.....oli unohtunut laittaa korkin takas tahi sitte se oli huonosti paikoillaan. Sain sen ajettua takas sinne...uudet nesteet ja uusi korkki paikoilleeni....mutta siivo moottoritilaan jäiki sitten mun huoleksi....mielestäni heille olisi kuulunut siistiä se . Ammatti ihmisiä pitäs olla...en todellakaan ole vakuuttunut tästä.

    • Anonyymi

      Miellyttävä palvelu ja sain kuvia ym sähköpostiin löytyneestä viasta. Vaikka vähän kallis toki on mutta mieluummin näin ku halpa ja huono.

    • Anonyymi

      Henkilökunta trendikästä

    • Anonyymi

      Autokorjaamomaailman arvauskeskus. Kalliita, tuhansien eurojen arvoisia huoltoja diagnosoidaan väärin ja sen jälkeen levitellään käsiä että semmosta se joskus on.
      Vastuuta ei siellä oteta ja hyvityksestä tai edes kompensaatiosta on turha haaveilla.
      Mukavat sohvat löytyy odotustilasta mutta autoja siellä ei osata korjata.

    • Anonyymi

      Molemmista kohteista jäi positiivinen kuva.
      Vaikeammat asian selvittämisen viat nyky autoss pitää aina tehdä merkkikorjaamossa.
      Normaalit nivelet ym. ei automaation kanssa tekemisesssä olevat sujuu hyvin.

    • Anonyymi

      Ei kannata. Minun auto jäi huollon jälkeen tienposkeen. Polttoainesuodattimen vaihdon jälkeen polttoaineletku huonosti kiinni ja siihen jäi. Onneksi ei ollut bensa-auto, ois palanut koko kosla. Hinautin takas korjaamolle 200 kilsan päästä niin rupesivat mua syyttelemään että ois löytynyt lähempääkin korjaamo. En suosittele, vahva painotus sanalle EN.

    • Anonyymi

      Ei enää ikinä tähän korjaamoon autoa.Kusettavat mennen tullen .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1767
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1578
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1099
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      43
      974
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      812
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      780
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe