Vuosien kuluessa kylpyhuoneen peltiseinän maali on osittain "syöpynyt" pois ja ajattelin maalata osan seinästä uudelleen. Mulle on epäselvää riittääkö tähän pelkkä pintamaalaus pintamaalilla (kahteen kertaan) vai joutuuko seinän ensin maalaamaan pohjamaalilla. Kannattaako seinä ensin myös puhdistaa maalipesuaineella?
Ilmeisesti on järkevämpää ensin pohjamaalata seinä, ettei se pintamaali irtoa myöhemmin kastuessaan...
Kiitos mahd. vastauksista.
Kylpyhuoneen peltiseinän uudelleenmaalaus
kylppäri
1
1010
Vastaukset
- eiääliö
Kyllä seinä pitää ensin pestä ja puhdistaa kunnolla ja irtonainen maali saada pois. Tämän jälkeen pohjamaali ja pintamaali. Itse maalasin muovikonttikylppäsin ensin Otex-pojalla ja sitten Lujalla. Hyvin on pysynyt yli 10 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703109
- 612467
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562106- 551912
Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1931873- 401554
- 401520
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141223EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391148- 61073