Ajattelin ensin, että alkaisin harrastamaan joogaa mutta nimeän uuden harrasteen nyt kyllä nimellä "hyvin nukutut yöunet". Voihan siihen osaltaan tuo joogakin kuulua ja kaikenmaailman metsälenkit ja muu itsestään huolta pitäminen. Viikonloppuisin ja loma-aikoina voi harrastaa yökukkumista, sekin on ihan kiva harrastus :) Arki on arki ja siellä ei jaksa, eikä pysty ikävöimään jos on ihan tillin tallin tolkku pois - oma havainto itsestäni. Että arkena menköön aparaatit sulki viimeistään puol ykstoista.
Uusi harrastus arkeen
ikkunauniinajoissa
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kannattaa muistaa päivänokoset myös. Syön hiukan ja otan:)
Mutta arkena voi olla aika vaikea toteuttaa? Työnantaja ei taida tykätä jos vetelen nokosia työajalla :D
Joogan ansiosta nukun hyvin huolista ja murheista huolimatta, voi parantaa yöuniasi entisestään.
Samaan pyrin minäkin. Ihan mukavasti pärjää näillä nykyisillä "unillakin": :)
Meditointia ja keskittymistä on tullut paljonkin tehtyä, tunnun jopa onnistuneeni siinä,
tulokset on aika hämmästyttäviä.:)
Itsekään en ois uskonu joogasta, ennen kuin kokeilin, ja kyllä vaan toimii. Siihen meditaatiopuoleen joogasta olen vasta tutustumassa.
minäkin olen säännöllisesti joogaava ja huomannut sen mukana tulleet myönteiset vaikutukset. Nyt olet laajentanut tätä aluettani ilmassa tehtävään eli anti-gravity-joogaan. Kannattaa kokeilla tätäkin, jos tavalliseen joogaan kaipaa lisähaastetta. :)
Olen kiinnostunut aloittamaan joogan. Mitkä on sen parhaimmat hyödyt.