Olipa hieno julistus.

Tänään seuroissa puhuja julisti, että emme voi vaatia, että kuulija uskoo syntinsä anteeksi vain meidän julistuksesta, sillä usko ei ole uskoa konkreettiseen, vaan näkymättömään. Usko on aina kiinni itse uskojassa, eikä julistajassa. HIENOA !!!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Missäpäin tällaista julistetaan rauhanyhdistyksen seuroissa ?

Äänestä

### Tänään seuroissa puhuja julisti, että emme voi vaatia, että kuulija uskoo syntinsä anteeksi vain meidän julistuksesta, sillä usko ei ole uskoa konkreettiseen, vaan näkymättömään. Usko on aina kiinni itse uskojassa, eikä julistajassa. HIENOA !!! ###

Oispa meidänkin RY:llä tällaista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seurkävijä kirjoitti:

Tänään seuroissa puhuja julisti, että emme voi vaatia, että kuulija uskoo syntinsä anteeksi vain meidän julistuksesta, sillä usko ei ole uskoa konkreettiseen, vaan näkymättömään. Usko on aina kiinni itse uskojassa, eikä julistajassa. HIENOA !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu