Olen miettinyt tuollaista jo jonkin aikaa, että mitä yhteistä on uskonnon/aatteen varjoilla toimivien terroristien ja sitten näiden julkkisvastaisten terroristien vaatimuksilla.
Otetaan esimerkiksi vaikkapa Johanna Tukianen, Martina Aitolehti ja Jasmin Mäntylä (nämä tässä äkkipäätä, vaikka on niitä paljon enempikin). Nämä julkkisterroristit asettavat julkkiksille vaatimuksia, että näiden julkkishenkilöiden on lopetettava bloggaaminen, lopetettava kaikkinainen julkisuudessa oleminen ja hävittävä suunnilleen maanrakoon viettämään elämäänsä. Julkkisterroristit lupaavat, että he jättävät nämä henkilöt rauhaan, jos he vaan tottelevat julkkisterroristien sanelemia käskyjä. Eli sanelevat ehtoja ihan samoin, kuin nämä oikeet pahatkin terroristit.
Nämä julkkisterroristit vaativat näitä julkisuuden henkilöitä lopettamaan työnteon ja menemään sossun luukulle anelemaan leipää. He nauttisivat, jos noin kävisi. Samalla he nautintojensa ohella huutaisivat ottanahka punaisena ja kurkkusuonet pullistuneina, että se ja se julkimo syö yhteiskunnan varoista leipää. Nämä julkkisterroristiti nauttivat, kun heidän inhoamansa ihminen rypee pohjamudissa ja kärsii. Samaan hengenvetoon he tuomitsevat jyrkästi kaikki maailmalla tapahtuneet terroriteot. Heille ei tule mieleen, että myös heissä asuu pikkuinen terroristi ehkä siitä syystä, että he eivät tunnista itsessään sellaista asuvan.
Eikös noissa ole paljon samaa, kuin noiden paljon pahaa tuottavien uskonnon ja aatteen nimissä toimivien terroristien ukaaseissa ja "tehosteissa"? Sana kuuluu molemmilla; "Jos et ole hiljaa/häviä ja vaivu unholaan, niin sitten kärsit, sukusi ja lapsesi kärsii, ystäväsi ja kaikki lähelläsi olevat kärsivät.... jne. jne".
Mä ainakin näen noissa paljon yhtäläisyyksiä ja siksi se jotenkin tuntuu kamalalta. Eivätkö nämä julkkisterroristit itse tunnista itseään ja huomaa samoja piirteitä itsessään noiden uskonnon ja aatteiden vuoksi hirmutekoja tehneiden kanssa? Selitykseksi ei käy, että ei me koskaan sellaista, tää on vaan vähän sellaista, mutta ei kuitenkaan koskaan tosissaan........
Poistopyyntöjä tod.näk. satelee hyvinkin paljon tähän aloitukseen, mutta toivon, että joku ehtii lukea ja joku tunnistaa itsensä ja alkaa oikeesti miettimään.
Julkkisvastaiset terroristit
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215514- 531585
- 161043
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,53957- 65931
- 48888
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom143867Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58838Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle50818Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille11808