Älkää nyt hurrit jauhako paskaa

fennojen kielitaidottomuudesta, kun monet teistä eivät osaa edes Suomea - tämän maan valtakieltä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Osuit aivan nappiin! Ummikkoja tai huonosti suomea puhuvia suruja löytyy vielä paljonkin.

Äänestä
  • Niinpä, mutta kuinka paljon todellisuudessa. Luulen että heitä on selvästi enemmän kuin annetaan ymmärtää.

    Äänestä

Svekot ovat röyhkeitä.

Äänestä
  • Sandra Eriksson varsinkin, koppava ämmä.

    Äänestä

Menivät hiljaisiksi.

Äänestä
  • Tekniikka & talous

    Google ei palkkaa suomalaisia tietotekniikka-ammattilaisia syynä heikko englannin kielen taito. 4 miljardin investoinnit menevät Todennäköisesti Ruotsiin eikä Suomeen. Ministeri huolissaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


höhöhöhöhöh kirjoitti:

fennojen kielitaidottomuudesta, kun monet teistä eivät osaa edes Suomea - tämän maan valtakieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu