Otsikko kertoo
Onko kellään tietoa koska suurempi ipad tulee?
13
124
Vastaukset
- huomaaja-
Otsikko ei kerro mitään.
- Ipad2
Sepän oli töykeä vastaus! Mutta mulla ei tietoa ja ipad 2 pelittää ihan hyvin niin ei kiinnostustakaan.
Ei kannata odottaa roskalaitetta. Ostaa mieluummin kunnon Android tablettimen.
- salaatinottimet
Minkälaisia ovat tablettimet?
- Ei-androidia
Android tabletin?
Kyllä se Windows on androidia kaikin puolin järkevämpi valinta ja ipad on myös androidia monipuolisempi tablettikäytössä.
Ei nykyään kannata ipadiä ja androidpohjaisia edes harkita kun saa Windows tabletin. - Kalevi_miettii
Microsoft on tehnyt kahden vuoden aikana jo kymmenkunta yritystä saadakseen Windows-tablettinsa (sekä RT että Pro) toimimaan langattomasti. Ei ole onnistunut. Sellaista laitetta en kyllä suosittele kenellekään. Applen iPadit ja Android-tabletit ovat tällä hetkellä ainoita luotettavasti toimivia laitteita.
- Ei-androidia
Kalevi_miettii kirjoitti:
Microsoft on tehnyt kahden vuoden aikana jo kymmenkunta yritystä saadakseen Windows-tablettinsa (sekä RT että Pro) toimimaan langattomasti. Ei ole onnistunut. Sellaista laitetta en kyllä suosittele kenellekään. Applen iPadit ja Android-tabletit ovat tällä hetkellä ainoita luotettavasti toimivia laitteita.
Miksi sen on oltava Microsoftin ylihintainen tabletti?
Eipä omassa Lenovossa ole koskaan temppuillut wlan eikä mikään muukaan ja voittaa kaikki Amdroid ja applen tabletit ohjelmayhteensopivuuden ansiosta koska on aito Windows.
Että Kalevi voi miettiä lisää, olisikohan mahdollisesti muitakin Windows tabletteja kuin Surfacet.
- miettijä-
Kuin iso pitäisi olla? 20"?
- 1stMacFinn
No, ne jotka tietää ei kerro. Itse en kuulu heihin enkä myöskään arvaile. Edes sitä tuleeko moista koskaan.
- lsmg
Noin 12-13 tuumaisen pitäisi olla. Tietääkö kukaan koska tulee?
- 1stMacFinn
Edelleenkään, kukaan asian tietävä ei kerro. Jos joku jossain nettisivulla väittää tietävänsä, valehtelee.
Apple itse ei kerro uusista tuotteista. Vasta julkistustilaisuudessa asiat selviävät. 9.3.2015 on seuraava tilaisuus, mutta edelleenkään, kukaan ei tiedä mitä tulee. Villejä veikkauksia vain.
- sooslsl
Okei, kiitos tiedosta. Tänne voi toki laittaa myös Villejä veikkauksia
- veikkaaja
mitä hyötyä veikauksista on.
mä veikkaa että vuonna 2018.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864660Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093857Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1893694Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692108Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301172
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1531127- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914