Pakkoveroilla kustannetaan röyhkeää propagandaa

Ihminenvain

Me maksamme YLE:lle pakkoveroina ja saamme siitä ruotsalaista ohjelmistoa jota tulee joka kanavalta vaikka sitä varten on oma YLE femma. YLE:n tuottamat propaganda ohjelmat Suomi on venäläinen ja toinen propaganda ohjelma Suomi on ruotsalainen mitä tuleekaan seuraavaksi eikö Suomi olekkaan itsenäinenvaltio vai mitä on?

YLE:n pakkovero on kansalaisten muilutusta pahemmastapäästä ja nyt YLE tekee niillä rahoilla mitä RKP:n politrukit määräilevät ja puolueeton medialaitos on nyt valjastettu rääikeästi RKP:n propagandan lietsontaan. Onko sitä ohjelmaa missä ei mustamaalattaisia Soinia ja yleensä Perussuomalaisia ja ajatelkaapa ne äänestäjämäärät ihmisiä jotka kannattavat Soinia hekin maksavat YLE:n pakkoveroa ja saavat siitä hyvästä halveksuvaa ivaa päällensä. Itsenäisyyspuolue on joutunut saman kohtelun alaiseksi mikä nöyryyttää rankasti kun siitä joutuu maksamaankin.

YLE tukee nykyisin myös ruotsin STV:n toimintaa ja YLE femma lähettää STV:n kanavanohjelmaa pääosiltaan ympärivuorokauden. YLE:n toiminta on röyhkeää kansalaisten ylikävelemistä kaikkine ruotsituksineen.

Eikä YLE:ltä voi muuta odottaakaan kuin ylimielistä pakkoruotsiproagandaa.

0

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Israel aloitti 3. maailmansodan

        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
        Maailman menoa
        375
        1874
      2. Kaksi vuotta

        Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
        Ikävä
        11
        1708
      3. Nainen, meidän talossa on säännöt

        1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
        Ikävä
        241
        1338
      4. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

        Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
        Tv-sarjat
        51
        940
      5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

        En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
        Ikävä
        72
        912
      6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

        "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
        Hindulaisuus
        402
        898
      7. Rakennetaanko yhdessä?

        Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
        Ikävä
        32
        724
      8. Hyvää yötä mies

        Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
        Tunteet
        68
        688
      9. Onko hän elämäsi rakkaus?

        Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
        Ikävä
        54
        688
      10. Mies haluaisin sinun kanssa

        Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
        Ikävä
        63
        683
      Aihe