Asko Kervinen. Älä enää laita meitä Kotkan veronmaksajia vaikeuksiin. Anna armoa tyhmille virklamiehille ja heidän lakeijoilleen! Me veronmaksajat tiedämme että sulle on tehty väärin älä enää Asko!
Anna Asko armoa meille ja kaupungille!
Armoa.Asko
990
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lyö Asko kuin vierasta sikaa. Tilaisuus oli hoitaa asia kunnialla loppuun. Vaan kun se ei käynyt.
Aihe: Rikospoliisille ja Kotkan kaupunginvaltuutetuille
Lähetetty: 4.3.2015 22:01
Lähettäjä: [email protected]
RIKOSPOLIISILLE
Ilmoitan rikospoliisille jäljempänä olevaan 3.3.2015 päivättyyn tutkintailmoitukseeni täydennyksenä seuraavaa:
6. Kotkan kaupunginlakimies Marianna Ruonala ei ole toimittanut määräaikaan mennessä Kymenlaakson käräjäoikeuden L 14/11865 asiaan valtakirjaa eikä muutakaan oikeustoimikelpoista todistetta tai dokumenttia, josta ilmenisi Ruonalan oikeus toimia Kotkan kaupungin asiamiehenä kyseisessä asiassa.
Oikeudenkäyntivaltuutuksen puuttuminen osoittaa Ruonalan omavaltaisuutta ja toimivallan ylittämistä. Valtuutus olisi tullut selvittää ja esittää viimeistään silloin, kun asiamies käyttää Kotkan kaupungin puhevaltaa haastehakemuksen vastauksen yhteydessä. Siksi kohteliammin pyydänkin, että rikospoliisi tutkisi onko Ruonala törkeän valheellisuutensa lisäksi ylittänyt myös toimivaltansa esiintyessään ilman valtakirjaa tai muutakaan oikeudenkäyntivaltuutusta Kotkan kaupungin asiamiehenä käräjäoikeuden L 14/11865 asiassa ja siten rikkonut virkavelvollisuutta ja käyttänyt virka-asemaansa väärin.
Kaupunginlakimies Ruonalaa on syytä epäillä myös hyödyn ajamisesta toiselle taikka kolmannelle osapuolelle, koska Kotkan kaupunginhallituksen 16.2.2015 / § 43 ja § 47 päätöksissä esteellisinä toimineet kaupunginjohtaja Henry Lindelöf ja kaupunginsihteeri Raino Hassinen vetoavat kyseiseen Ruonalan käräjäoikeudelle 25.2.2015 antamaan vastineeseen, jonka yhteydessä Ruonala ei ole esittänyt oikeudenkäyntivaltuutusta eikä mitään muutakaan asiakirjaa, josta ilmenisi Ruonalan laillinen oikeus toimia Kotkan kaupungin asiamiehenä kyseisessä käräjäoikeuden L 14/11865 asiassa. Tätä taustaa vasten aiemmin 3.3.2015 tutkintailmoituksessani esille tullut Ruonalan valheellisuus osoittaa myös hyödyn ajamista Lindelöfille ja Hassiselle syyttömän Asko Kervisen vahingoksi.
Kotkan kaupunginhallituksen päättäjiltä saamani tiedon mukaan kaupunginlakimies Ruonalalle ei ole annettu oikeudenkäyntivaltuutusta taikka määräystä taikka muutakaan toimeksiantoa toimia Kotkan kaupungin asiamiehenä käräjäoikeuden L 14/11865 asiassa.
Vaadin tämän tutkintailmoituksen täydentämisen laatimisesta 300,00 euroa kahden tunnin työstä. Yhteensä tämän rikosasian vaatimukseni ovat tähän mennessä 900,00 euroa. Tuntiveloitukseni on 150,00 euroa tunnilta.
Pyydän, että rikospoliisi antaisi minulle tästä rikosasiasta poliisin tietojärjestelmään merkityn tutkintanumeron.
Haminassa 4.3.2015
Asko Kervinen
Kaupunki sekaisin mennyt Kervisen jutusta.
Hän haluaa vain syyllistää kotkan kaupunkia.
Tuo sairas tekee maksettavaa vain itselleen ja kovasti tekeekin.
Tuosta saa vielä hyvät,vahingoniloiset naurut ja todellakin ihan syystä.
Miksi ei syö lääkkeitään?
Virkamiehet joutuvat kyllä käyttämään aikaa valituspaperitulvan leimaamiseen.
Ihan sama,konkka tulee kaupungille,ei riitä kerviselle korvauksiin mitää!
Armoa armoa, ei ole rahhoo kaupungilla! Haluu armoa Askolta, verot nousee muutenkin ja alaspäin mennään!
Kotkalaiset mankuu ja visertää yhtä Kervistä, mutta miksi ette laita sitä asiaa järjestykseen. Kouvolassa kaupunginhallitus antasi potkut valehtelevalle lakimiehelle.
Aloittaja haluaa vain syyllistää Kervistä.