Tarvitseeko Tukiais- maniassa oleva ammattiapua..?

Voisiko joku ohjata noin 70 aloitusketjua aloittaneen häiriintyneen

ihmisen ottamaan yhteyttä ammattiapuun...?

Tukiainen sanoi, teki, oli, antoi, otti.......
362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onhan sitä apua tarjottu, mutta kun ei tajua ottaa vastaan. Surullista...

Äänestä

Ei ole mulle apua tarjottu. Tulisitko vetämään multa kuivat? Se vois helpottaa tähän ahdistukseen.

Äänestä

Vituttaako hyysäreitä taas?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vertaistukea kirjoitti:

Voisiko joku ohjata noin 70 aloitusketjua aloittaneen häiriintyneen

ihmisen ottamaan yhteyttä ammattiapuun...?

Tukiainen sanoi, teki, oli, antoi, otti.......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu