Keskuspankki nostanut ohjauskoron 30%. Hryvnin puolittunut Yhdysvaltojen dollariin viimevuonna. Opiksi Suomen natokiimapelleille! Karkea virhe oli lähteä ajamaan natolaajennusta!
Ukrainan natokiima tulee
hintoihinsa
1158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jahas, sitä on herätty taas sorvin ääreen...
- millanen keli Pietarissa on
Mitä vajaaälynen Pitarilla on tekemistä Ukrainan raskaan tyrimisen kanssa? Kohta ryskyy taas madilan torilla ja Kiovan natsit ja suklaapelle saa kyytiä! Kusi jenkkien natolajennus.. Ei auta enää natoaseiden lisääminen!
Lähteä herrojen kanssa marjaan.. Uskoa EU-retkujen lupauksia ja naton! Suomen päättäjäkoijarit kiimassa haluaa samaa..
Suomikin, kun kovaapoikaa natokiimasena pakotteissa! Jo satoja miljoonia ja huonot suhteet!
Ukrainaan "lainattu" kymmeniä miljardeja. Ikinähän ei maksa takasi. Sai natoketkut ikuisen orjan!
Kaasunhinta kolminkertaistui. Rahanarvo puolittui.. Velkaa joka puolelle. Velkojat, EU retkut vaati leikkauksia, kuin Kreikassa. Ovat nyt kusessa ja suklaakunkun perskarvat jo tulessa.. Jenkit meinaa aseistaa lisää natoasein!
Maidanin natsit vei Ukrainan perikatoon ja sotaan. Suklaakunkku varmisti tuhon!
Mikä tulee lasku Suomelle Ukrainasta? Pakotteet ja nyt jeesatut ja tulevat jeesausrahat?
Näkyy olevan oikea neukkuketju. No, palkatut pojat vaan tekevät leipänsä eteen työtä.
Paljonko cia maksa näille törkyturpasille Venäjän mollaajille. Joutuu palkaka aika vajakkeja!
Venäjä pois Ukrainasta, Johon kuuluu myös Krim.