Aurinkoa ja lämmintä. Itse joudun olemaan koko viikonlopun erossa kaivatusta töiden takia ja nyt tässä kirjoitan ikävääni hänelle, kertoen kuinka tykkään ja kaipaan. Viime kerralla oli vähän kahnausta, väärinkäsityksiä pääosin mutta jäi paha mieli, varmaan molemmille. Haluan sanoa että tykkään plajon ja kaipaan lähelle.
Onko muilla sanoja pieneen lappuseen omalle ikävän kohteelle? Mitä haluaisit sanoa?
Onko muilla sanoja pieneen lappuseen omalle ikävän kohteelle? Mitä haluaisit sanoa?
Vastaukset 22
Vanhimmat
keskity vain siihen omaan suhteeseesi ja sen ylläpitämiseen
ilkeät ihmiset, ei koskaan muuta sanottavaa kuin haukkumista ja vittulua, eikös hän siinä juuri sille omalle ihmiselleen kirjoittanut, niin minä ymmärsin ! miten sinä ymmärsit??
no mihinkäs hän muuhun siinä keskittyi kuin omaansa??? mikä teitä riipii oiken, kaikki ku perseenseen ammuttuja karhuja?
noin kiva viesti voi olla tommoselle mörköösille.
sentään oota et se viä sulle kirjottais kaiken jälkeen? sullahan on jo se uusi. ihme jätkä.
Että tunnistit aloittajan oikein?
Aika karua jos vain täällä vuodattaa
On odotettavissa keväistä keliä ja sehän passaa kyllä, en pääse minäkään omaani näkemään ennen ensi tiistaita, joten ikävää riittää, onneksi sentään on puhelimet keksitty. Tämänkin välityksellä tänne kirjaan hänelle ikävöivät aatokset.
Älä välitä ilkeistä ihmisistä, se menee täällä niin että mitä kivempi aloitus niin sen tylympi vastaanotto ihmisiltä joilta elämä on jäänyt elämättä ja ovat katkeria.
Kiitos kaikille kommenteista, harmi että tulin kirjoittaneeksi mitään, oli vain hetken mielijohde.
Ensimmäiselle vastaajalle tiedoksi että juuri tälle omalle suhteelleni osoitin viestin, ihmiselle jonka kanssa keväällä menemme kihloihin. Joten turhaan otit itsellesi ja sätit ketään turhan takia. Toiselle Aika karua, olemme kyllä yhteydessä puh, joten älä pohdi turhia.Viimeiselle vastaajalle, kiitos itsellesi ja hyvää kevättä.
ihanaa kun tulee aurinkoo ja lämmintä, lumi sulaa ja kohta alkaa tulla esiin ekat kevään kukat.
pitkä pimeä aika jää taakse taas hetkeksi. me olemme yhdessä kuin paita ja peppu, ehkä tekin sit jossain vaiheessa.
ihana kevät <3 ostettuna jo monta siemenpussia niin kesäkukkia kuin salaattejakin, innolla kans seuraan kevään kukkien nousemista, mielikin kohentuu.
Sinä olet ihan mahdoton veijari.
Kevään lämpöä ja kaikkea siihen liittyvää ihanaa. Älä anna ap ikävien viestien pahoittaa mieltäsi.
lämpöä, ekoja krookuksia, valon aika pitenee ja pitenee, vaatteita saa vähentää, alkaa jotenkin elää ihan erilailla kun pimeen talven aikana. tekis mieli pomppia ilosta.
Haluan sanoa, että tykkään paljon ja kaipaan lähellesi. Pidä minut kurissa.
niin ei voi ajatella ja uskoa niin paljon pahaa siitä ihmisrstä.
Hyvää viikon viimeistä päivää. Minulla ei ole lappusia, mutta kevättä odotellaan täälläkin. On mukava kun on jotain mitä odottaa :)
Ja ap:lle onnea kihlauksen johdosta, älä sinä harmittele yhtään mitään, tämä on palstalla normaalia.
Pitäiskö se koulu ensin käydä loppuun niin oppii koska todellakin on viikon viimeinen päivä? Ja mitä siihen kesään tulee niin olisipa jo syksy. Kukaan tavallinen ihminen kestä niitä kuukausia jatkuvia yli kolmenkympin helteitä joita nyky kesät on. Nimimerkillä kaksi kuukautta unettomia öitä kesä-elokuussa vuonna 2014 ja vielä kun piti yrittää jaksaa töitäkin tehdä vielä kuumemmissa olosuhteissa. Jos en koskaan ole ollut niin varma että kuolen unettomuuteen niin viime kesänä olin. Täytyy todeta että ihmeisiin kykenee ihmiskroppakin ettei tilttaa lopullisesti.
Kun katsoo ulos ei tunnu kovin keväiseltä mutta luvassa on aurinkoa tuleville päiville, kyllä se kevään tulo ja odotus kummasti mieltä keventää.
Ja kais koko ens viikon, ainakin pikkukevät tulossa, innolla odottaa että pääsee kesään teepaidalla ja tennareilla. Kesän tuoksut ja auringon lämpö, voiko olla mitään ihanampaa.
Kun tein aamukävelylenkin, vielä ei tunnu kevään " hajua " mutta lähipäivinä jo saattaa tuntua, aurinkoa ainakin on luvassa huomenna.:)