Voittostudio 5.3.2015

er43tre

Alkuperäinen numero: 8524
Oikea vastaus 25241
Tätäkö pelataan sitten taas viikon, voitto-osuus on todella pieni. Kannattaako osallistua jos voitto-osuus on muutaman kympin? Taitaa olla jakorahat vähissä.

9

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimimerkkiläinen2015

      Miksei se ole 85211??

    • Vaioliskoaittenki

      Saako tohon lisätä rivejä? Ohjeissa sanotaan että pelaa pelialueen sisällä? Eli olisko 9934?

    • Nimimerkkiläinen2015

      Jos on toi sääntö niin sitten saan myös isoimmaksi luvuksi 9934. Telkku oli äänettömällä. :)

    • Lepisto111

      99211

    • KhylKhyl

      Noita tulitikun siirto pelejä on jatkuvasti ja kyllä sen on ennenkin saanu siirtää siten, että muodostuu 5-numeroinen luku...ja koska vaan tulitikkua saa siirtää, niin kyllä se 25241 oikea vastaus taitaa olla.

      Joskus katoin piruuttani yhden pelin, jota oli viikon pyöritetty, loppuun ja oikeita vastauksia oli 65 kappaletta:D Eipä taida olla vaivan väärti....

      • KhylKhyl

        No näin se taas meni, eli 64 oikeaa vastausta:D


    • Tino12

      Sorry mut en käsitä miksi pelin vastauksia (sitä oikeaakin) pitää paljastaa etukäteen täällä? Miksei vasta pelin päättymisen jälkeen! Jotkut osallistuu just siksi, koska vastauksen saa täältä.
      Ehkä olen itsekäs mutta mä EN paljastaisi omaa vastaustani missään; joka muuten oli oikea. En kuitenkaan osallistunut tähän, koska nää viikkoja kestävät kilpailut on niin syvältä!!
      Onnea kaikille voittaneille!

    • st4wetg

      Nää tikkutehtävät on aika helppoja ja samanlaisia: riittää näköjään että jokaisessa tehtävässä muodostaa sen ykkösen loppuun kahdesta tulitikusta. Tämä uusimman 1338 (taisi olla) oikea vastaus siis 13781. Eipä taida olla vaivan arvoista osallistua jos peliä pelataan viikon ja edellisessäkin tehtävässä oikeita vastauksia tuli niin paljon että voitto-osuus oli 46€ ja muutama sentti päälle. No näinhän saadaan taas hyvin kustannuksia (voittopotit) ja voittoja (puhelujen määrät) hyvin alas. Hyvin on kansa mennyt halpaan.

      • junttikeke

        eikös sen kuitenkin olisi pitänyt olla 17381


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      128
      14273
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      27
      5908
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5445
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      295
      4310
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4056
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3611
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      2
      3551
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      21
      3512
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2601
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      90
      1356
    Aihe