Pirulainen kun tympii tämä jatkuva työttömyys. Pitäs saaha jostain töitä. En osaa oikein mitään ja oon vielä tyhmä ja rumakin.Jossain on kuulemma sellanen paikka ku piilotyöpaikka. Missä se semmonen on ja miten sinne tämmönen vetelys pääsis piiloon?
Töitä piiloon
Faktö-CV
755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Peiton alla,peiton alla japimeässä....
Ala tekemään vlogeja youtubeen, sinnehän muutkin työttömät julkaisevat aivo- ja muutkin pierunsa täydellisen tietämättömyyden tuomalla varmuudella.
Onhan suomessa työtä.Kokoomus niin väittää,ja tahtoo liki 2 miljoonaa pakolaista töihin tänne.Yhtä vaan ihmettelen,että miksi firmat vähentää työvoimaa?Valehteleeko siis kokoomus?
Kokoomuksen ajama hyysäyspolitiikka toimii ylin 90 %:sti kokoomuksen jäseniä vastaan. Ne on ne muutamat harvat miljoona- ja miljardimiehet jotka vaativat palkka-alea. Palkka-ale on ajateltu saatavan aikaan sillä että tuotateaan kaikki afrikkalaiset joutomiehet Suomeen, jolloin työhön pyrkijöiden määrä kasvaa ja palkkapyynnöt alenevat. Varallisuusluokissa kymmeniä miljoonia ja siitä ylöspäin ei makseta veroja lainkaan, joten miljoonamiehille miljoonasta lisäjoutomiehestä ei aiheudu haittaa. Miljoonamies voi aina korottaa aitoja linnansa ympärillä. Kokoomus on kuin karkkikauppa josta kymmenmiljoonikot ja miljardimiehet ostavat suosiota vastaan haluamansa lobbauksen. Kun kymmenmiljoonaluokassa saa vaikka prosentin tai kaksi omia rasituksiaan alemmaksi, summa voi tehdä satoja tuhansia tai jopa miljoonia. Kokoomus on nuorison käsissä ja aate on myyty jo aikapäiviä takaperin. Kokoomus on mainostanut itseänsä kyky- ja työväenpuolueena. Missä viipyy näytöt Kokoomuksen politiikasta? Kokoomus on nykyään yhtä populistinen puolue kuin persut. Ääntä ostaaan käyttää mutta saavutukset ovat vähissä.
Laitamme ja tervaamme sitten höyhenöimme kokoomuksen retkuja.
Niin, ja lestakepulainen aiko täräyttää2500€/laaki, kun palkkaa synnyttäjiä yrityksiin.
Milloinkahan se kerkii töitä tehdä, kun jatkuvasti konepeitto koholla?
Varkaus tarvitsee kuvakirjan 2000 - 2015 luvulta !
Niitä ei ole misssään 1983 jälkeen ollut myynnissä - joten jos kamera pysyy kädessä niin ei muuta kuin kuvia ottamaan ja youtube videoita tekemään !