tyttö, 19v, 169cm ja 56kg
bulimia alkoi 3v sitten, tässä oli nyt ½v ns "parantuminen", mutta nyt olen alkanut oksentelemaan taas.
Tänään oksentamisen jälkeen (ei mitenkään erityisen "raju", ihan niin kuin aina ennenkin) huomasin peiliin katsoessa, että silmien ympärille on ilmestynyt reippaasti punaisia pilkkuja. Koskaan ennen ei ole tällaista ollut.
Onko kenelläkään muulla ollut tällaista? meneekö pilkut nopeasti pois? sattuisiko joku jopa tietämään, mistä nämä pilkut johtuu?
punaiset pilkut
5
149
Vastaukset
- minä...w....vaan
Ei oo ollut samaa kokemusta :/ käy lääkärissä?:(
- kulkuripoeka
voi olla että sun silmien ympäriltä on katkennu verisuania. mulla kävi niin että multa katkes verisuani silmästä oksentelun takia. porukat sain uskomaan, että se johtu piilareista.
- pöööö
Joo, pieniä katkenneita verisuoniahan ne on.
Päähän kertyy usein oksennettaessa paineta, silloin voi myös esim. aivoissa verisuoni poksahtaa/revetä.
Yritä lopettaa oksentaminen. <3 - verenpurkauma
Niin ku aiemmat jo totes, niin verenpurkaumilta kuulostaa. On ihan vaarattomia ja katoo itsekseen ajan kanssa. Mullekin tulee noita, varsinkin rajujen oksennusten yhteydessä. Ei syytä huoleen siis!
- tihihihi
kiitos kommenteista. en tosiaan ole oksentanut tämän jälkeen, naama niin hevonvitulla, etten ole viitsinyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3128715Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat785322Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3034726SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden693295Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä22737Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42112Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72008- 1131986
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401883Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01850