Kirja fennojen bisnesvainusta

Rahaa palaa kun bisnestä tehdään.
http://m.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1425625159985.html
783
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Itsensä Köyhäkansaksi nimeävä kirjoittaa: "Kirja fennojen bisnesvainusta. Rahaa palaa kun bisnestä tehdään."

Sama tahti oli fennoilla ja svekoilla. Svekotkin olivat huomattavina Nokian osakkeiden omistajina päättämässä omien osakkeidensa ostamisesta, höyrähtivät hekin amerikkalaisten Nokian omistajien vaatimaan hullutukseen.

Äänestä
  • Fenno sai yhden maailman suurimmista brändeistä nollan arvoiseksi parissa vuodessa.

    Äänestä

Svekojen bisnesvainu tarkoittaa sitä, että hyödytetään kaikissa talouspäätöksissä naapurimaata! Ei ihme, että Suomi pysyy köyhänä...

Äänestä
  • Taitaapi olla niin, että itse fenno on Suomen suurin moka kautta aikojen.

    Äänestä

  • FennoMokaaAina kirjoitti:

    Taitaapi olla niin, että itse fenno on Suomen suurin moka kautta aikojen.

    Nokian osalta niin fennot kuin svekotkin Nokian omistajina eivät mahtaneet mitään, kun amerikkalaiset Nokian omistajat vaativat osakkeiden myymistä.

    Äänestä

  • FennoMokaaAina kirjoitti:

    Taitaapi olla niin, että itse fenno on Suomen suurin moka kautta aikojen.

    Aivan. 96% tosiaan voi olla "moka" - 4 % ei ole mitään merkitystä Suomen "nousun" suhteen.Sodan jälkeisestä uskomattomasta noususta nyt puhun. Se on tapahtunut vain SUOMALAISUUDEN avulla. Siksi tällaisen alistamisen on jo loputtava! Pakkoruotsi, keinotekoinen "kaksikielisyys" on suuri haitta ja taakka rakkaalle Suomelle sekä henkisesti että taloudellisesti.

    Äänestä

Ahvenen malli on vinkua rahaa ja käyttää sitten se tyhmästi osinkoihin kun pitäisi "viikkarin" romut uusia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhäkansa kirjoitti:

Rahaa palaa kun bisnestä tehdään.
http://m.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1425625159985.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu