Perhosvaikutus loppukohtaus(spoiler)

Joppe

Ilmeisesti vuokraamoissa olevissa dvdeissä on elokuvassa se vaihtoehtoinen loppu, missä se menee sen filmin avulla äitinsä kohtuun ja kuristaa itsensä napanuoralla. Miten se loppu sitten on teattereissa menneessä leffassa mennyt? Ei tullut kateltua ekstroja.

6

951

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • duff

      Evan meni sen filmin avulla jonnekkin juhliin missä se ekaa kertaa tapasi sen tytön (nimeä en nyt muista), ja sanoi tappavansa sen jos se tulisi hänen lähelleen.
      Eipä sitten tullut, ja leffa loppuu niin, että Evan kävelee kadulla aikuisena ja se mimmi kävelee vastaan, mutta molemmat jatkavat matkaansa.

      • Eternal

        Se loppu on paljon parempi, tuo teatteriversio


      • Joppe
        Eternal kirjoitti:

        Se loppu on paljon parempi, tuo teatteriversio

        En tietenkään ole nähnyt tuota toista loppua, mutta tuntuu tuo surullinen loppu paljon paremmalta. Jotenkin elokuva kosketti ja jäi päähän erilailla kun ei ollut onnellista loppua.


      • Eternal
        Joppe kirjoitti:

        En tietenkään ole nähnyt tuota toista loppua, mutta tuntuu tuo surullinen loppu paljon paremmalta. Jotenkin elokuva kosketti ja jäi päähän erilailla kun ei ollut onnellista loppua.

        Ei tuo teatteriloppu nyt niin onnellinen ole sekään, lähinnä sellainen haikea, hyvä loppu.


    • hä?

      onko siinä oikeasti ollu tollanen loppu?! en oo tollasesta kuullukkaan... minkä takii se sitte poistettiin?

    • Anonyymi

      Juuri katsoin toisen kerran ja olin ihan että mitä v...ua, muistanko väärin vai mitä tämä on.. No Amerikkalaisille pitää tehdä toisenlainen loppu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      209
      11934
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8228
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6333
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5257
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      4990
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      51
      4523
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      119
      4441
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3936
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      82
      3435
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      53
      1977
    Aihe