Pakkoruotsitus kiihtyttää kansalaisia

RKPsopassaPahasti

Kansalaisaloite vapaankielivalinnan puolesta kaatui limanuljaskojen ja maanpettureitten äänestäessä sen nurin. Luulevatko nämä RKP:n aisankannattajat että suomalaiset jättävät tämän tähän? Viha kiihtyy ja ruotsittajille tulee vielä oltavat maassamme, mutta itse ovat soppansa keitelleet.

2

253

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pakkoruotsin tukijoiden perustelut ovat kieltämättä huonoja, mutta maanpettureiksi vertaaminen on aikas voimakkaasti sanottu. Itse siis kannatan pakkoruotsin lopettamista.

    • Pakotusta

      On vähän mautonta vitsailla vakavalla asialla tällä tavalla, koska kyseinen aihe (pakkoruotsi) on yksi räikeimmistä poliittisen ja tiedonvälityksellisen korruption ilmentymistä tässä maassa. Etelä-Saimaakin on syyllistynyt pakkoruotsi-propagandaan muiden muassa.

      Kansasta 74% vastustaa pakkoruotsia, mutta poliitikot ja media sen kuin toitottaa lähes yhdestä suusta pakkoruotsin ilosanomaa milloin mihinkin verukkeeseen vedoten, ja lisäksi myös valehtelevat päin naamaa. Nytkin aihe on taas sikälikin ajankohtainen, että eduskuntavaaliehdokkaista moni on vastustanut pakkoruotsia vuoden 2011 vaalikoneessa, mutta äänestivät toisella tavalla taannoisessa kansalaisaloite-äänestyksessä. Pahimmat jatkoivat valehteluaan tämän kevään uudessa vaalikoneessa!

      Jos kansa on väärässä, niin ilmeisesti kansa pitäisi vaihtaa. Tämä on huono kansa, kun ei ymmärrä omaa parastaan eli ottaa kitisemättä pakkoruotsinsa kitalakeen alakoulusta korkea-asteelle, kuten kunnon alamaisten ja alempirotuisten kuuluu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1660
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      154
      1134
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      980
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      345
      977
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      743
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      701
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      654
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      621
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      591
    Aihe