Taas on se aika vuodesta kun eliitti pääsee oikeaan satulinnaan leikkimään kuninkaallisia, ja onpa sinne kutsuttu joku tavallinenkin pulliainen, vähän samaan tapaan kuin koulun suositut tytöt kutsuvat bileisiinsä tavallisia rumia tyttöjä erottuakseen siten paremmin edukseen.
Mutta kuokkavieras juhliin on kaikilla vapaa pääsy olit sitten ruma, lihava tai kännissä, olet tervetullut näihin vuosisadan bileisiin!
Ja näissä bileissä ei pala veronmaksajien raha vain ainoastaa poliisi auto, jos toinenkin!
Tulette näkemään vuosisadan mellakan kun anarkistit, punkkarit ja hippirunkkarit murtautuvat poliisiaitojen läpi ja suuntaavat matkansa kohti mädäntyneen eliitin hienostelu paikkaa.Mikään ei estä vimmastunutta väkijoukkoa tunkeutumasta sisälle linnaan huutaen samalla taisteluhuutoa"Valta kansalle!"
Sisällä kuokkavieraat pakottavat kauhistunutta ja itkun sekaista juhlakansaa riisumaan prameat pukunsa ja lähtemään,sillä tästä lähin kuuluu linna kuokkavieraille ja sitä kautta koko kansalle,joka on nyt tervetullut koska tahansa tähän,ennen lukittuun ja inhoa herättäneeseen eliitin piilopaikkaan.
Kuokkavieras juhlat
5
607
Vastaukset
- .. hommaa töitä tai todelli...
Senkun mouruat minkä jaksat. Hippejä ei kukaan kuuntele.
Taitaa se perussuomalainen luonteenpiirre, kateus, taas olla tämmöisten viestien takana. Ollaan niin tasa-arvon sokaistamia ettei tahdota millään hyväksyä sitä että toisilla menee paremmin.
Totuus on se että 99% kaikista kuokkavieraista on luusereita, joista ei todellakaan tule mitään tulevaisuudessa. Se vaan on niin helppoa olla työtön tai joku muu nollanaama täällä meillä Suomessa että ollaan saatu meillekin kasa ihmisiä, jotka vaan imee parhaansa mukaan rahaa paremmin pärjääviltä. Se vaan on totuus, sori. - Isänmaan ystävä
Käytä vaan rohkeesti se ennalta sovittu sossuaika, että saat jotain syödä vielä tässä kuussa. Kyllä me työllä maksetaan sunkin kulut!
Toivottavasti saatte kyytiä poliiseilta ja vastamielenosottajilta tänä vuonna... ja jatkossa! Kyllä olis haulikolle töitä... - Hirvi
Ollut tilaisuus tutustua presitentin linnaan. Mutta en ole ollut itsenäisyysjuhlissa. Mikset mene tutustumaan linnaan opastettujen käyntien aikana.
Suurin osa huoneista on tavallisen olohuoneen kokoisia. Juhlasali on suurin missä tanssitaan ja kristallisali seuraavaksi, missä pooli ja kahvi tarjoillaan. Niihin mahtuu noin kolmasosa vieraista. Istumapaikat on varattu diplomaateille ja kaikkein korkea-arvoisille, muut saavat viettää koko illan seisoaltaan. Linnaa jäähdytetään pari päivää ennen juhlia ja silti siellä on yli 30 astetta lämmintä juhlien aikaan.
Vieläkö haluat mukaan? Verorahoistahan ne poliisien palkatkin maksetaan. - aktivisti
Muistakaa,
että joukossa on blokkikyttiä, jotka ovat pukeutuneet aktivisteiksi ja sitten on kansitakkisia natsikyttiä mielenosoittajien joukossa ottamassa "pahimpia kiinni" olkaa varuillanne ja pistäkään pullo päähän ja puukko niskaan näille kansitakkipelleille!!
Muistkaa murskata natsien rivit, poliisi kerää kuvia ja tekee mustia listoja eliitille!! - hah hah
Missä on se mellakka? Yksikään teistä paskoista, työtä vieroksuvista hipeistä ei uskaltautunut tulla paikalle..taitaa poliisisetä pelottaa hippiä. Itsenäisyyspäivänä pitäisi ampua tuollaisia hippejä torilla.
Poliisin mellakkavarustukseen kovat panokset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026688
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324008törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303435Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831837- 331418
- 281367
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi481131Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111006Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11950- 42909