On ikävä sinua. Olisi ihanaa ihan vaan jutella...nähdessä tilanne on mennyt liian nopeasti.
Etpä tiedä, kuinka paljon sinua mietin
avoin_sinulle
291357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Mieti puhelimella niin jatketaa sitten luonnossa ;)
Kuinka voitkaan olla noin avoin, etenkin mulle? kerroit jo heti alussa itsestäsi ja menneistä asioista sellaista, mitä ei monikaan kertoisi. Se teki vaikutuksen minuun ja edelleenkin tilanteissa, jossa on muitakin läsnä, puhut kuin muita ei oliskaan kuin sinä ja minä. No ajattelin häntä tähän vastatessa.
Yhdellä miehellä on minulla tuollainen vaikutus. Ei kenelläkään toisella ole koskaan ollut. Hänen kanssaan tulee vain sellainen olo, ettei ole mitään salattavaa tai rooleja, joita pitää yllä. On turvallista. Tekee mieli avata sielu ja sanoa kas tälläinen minä olen.
itse arvostan avoimmuutta ihmissuhteissa, ehkä menneestä oppineena. Se kertoo että toinen on rehellinen ja luotettava. Sellaiselle ihmiselle voi myös itse kertoa arimmatkin asiat itsestään ja olla toisen edessä ilman haarniskaa. Hän muuten sanoi just noin "tällainen minä olen" kun keskusteltiin..mukava yhtäläisyys
Joskus kun on ihastunut niin tuntikin menee liian nopeasti, puhumattakaan ohimennen näkemisestä.
Nopeasti ohi, niinpä.
Naiselle vai miehelle?
Minä olen miettinyt, hulluksi itseni haaveillut, sydämeni harhauttanut, mieleni sumentanut. Haluni oikeuttanut, sieluni polttanut, himoni tukahduttanut. Miten voisit ikinä ymmärtää, et mitenkään, siksi olen myös suuni vaientanut.
En ap..saa se käsityksen. Joku muu vaan, kävin ja meen ..
Hienosti kirjoitettu.
Voisin kirjoittaa samat asiat hänestä paitsi viimeisen lauseen. Huomattavan älykkäänä naisena hän varmasti ymmärtää, mutta hän ei voi uskoa itsestään kuinka suuri vaikutus hänellä on minuun. Eteenkin kun yritin peittää, kylläkin huonolla menestyksellä, hänen vaikutustaan minuun.
Mihin päin Suomea menee?
Sulle huomannut jos olet hän. Rakastan sua nyt ja tulevaisuudessa.
kauniisti ajateltu. Hän on just sun kaltainen, avoin, lämmin ja empaattinen ihminen. Hänen tunteistaan en oo täysin varma, mutta ihastumisen huomasin kyllä. Omat tunteet häntä kohtaan on lähinnä syvää ihastumista ja häneen rakastun varmasti...ellen jo ole sitä?jos siihen tulee tilaisuus. Toivottavasti se tilaisuus vielä tulee ja tietynlainen alku-ujous katoais.
vois kirjoittaa kuten laulussa sanotaan :::::paljon sanomatta jää kun harvoin tavataan jne ei sen puoleen niin minäkin häntä mietin
Huomenta kaikille, ja valoisaa viikkoa erityisesti Hänelle etelään.
Luulen, että hän tuntee minut hyvin, ilman sanojakin.
Paljonko on välimatkaa?
Leikitään että tämä sattus oleen mulle. Sijainti olis 100 km etelämpänä ...ei päivää ilman Sinua ei sekuntiakaan, veit päivän työni veit myös yöni, veit mun kokonaan.
Ei ole paljon. Kävellen löytäisi perille.
kävellen kyllä pääsee mutt autolla vartissa..ei niin kaukana..
kuin myös mietin erästä ,ei mee päivääkään etten miettis ,jäit niin syvälle
Enpä tosiaan tiedä
Voisi kopsata tuon alotuksen ja kuitata omalla nimimerkillä.
Avoimuus on hieno asia.
Taidan riipaista kännin: tavoite lentää baarista ulos.
Tiedätkös mitä ap.? Olen lukenut tän ketjun vaikka kuinka monta kertaa. Sun tapasi kirjoittaa aiheuttaa hänen äänensä kuulemisen. Ja joka kerta mietin, että kuka sinä olet! No sehän ei tietenkään täällä selviä, mutta jos voisi saada jonkun varmuuden, että et ole hän, niin pääsisi tässä tunnehurmoksessa edes johonkin tolkkuun!
tuommosen aloituksenhan voi kuka vaan laittaa.Jos miulle ois ja jos joku ylipäänsä ikinä kaipais niin suora kontakti antais parhaat tulokset tai nappaamalla hihasta kiinni kun vauhti on kova.
Tilanteet on olleet lähes aina ellei joka kerta ohikiitäviä hetkiä, jo vuodesta 2010, muistaakseni. mahotonta meinikiä. Tietysti matkaan on mahtunut yhtä sun toista, huonompia ja parempia, ttoiveikkaampia ja ei niin toiveikkaita hetkiä.
Niimpää "tietoauupuu" Niimpää