Hei! Täällä kirjoittelee 1965 helmikuussa syntynyt äiti, jonka tytär on syntynyt kesäkuussa 1995 ja poika lokakuussa 2009. :)
Mies on samana vuonna syntynyt kuin minäkin ja molempien lasten isä. Molemmat lapset ovat lähteneet alulle luomusti. Minä työskentelen siivoojana ja mies on ammatiltaan hitsaaja. Asumme Varkaudessa itse rakentamassamme omakotitalossa. Olemme naimisissa. Ajetaan farmarivolvolla, minä että mies ja perheeseemme kuuluu myös 4-vuotta täyttävä labradori poika. :)
30- ja 44-vuotiaana äidiksi. Mielipiteesi?
12
327
Vastaukset
- terttu_orvokki
Mielipide mistä? farmari-Volvosta, koirasta vai mistä?
- Mitäpäsemullekuuluu
Vai laskutaidosta. 1965 helmikuussa syntynyt on mun laskuopin mukaan viisikymppinen, ei 30- ja 44-vuotias.
- mökkimyöspitääolla
Ei taloa voi ihan itse tehdä, Volvo on traktori, no koira ihan ok, pidän kuiteski enempi schäfeistä, kaksi lasta ihan normi, mutta missä kesämökki?
- hahahahaaaa
Se on ihan sun asias, koska olet tehny kakarasi. Nyt olet 50 vuotias ja parhaat päiväsi ohittanut.
- Hah-hah-haaa
Älä lätise kun et mistään mitään tierä etkä ymmärrä. Naisen parhaat päivät alkavat siinä noin 50 kohralla. Mieähillä ne ovat ohi jo paljon aikaisemmin.
- hahahaaaa
Hah-hah-haaa kirjoitti:
Älä lätise kun et mistään mitään tierä etkä ymmärrä. Naisen parhaat päivät alkavat siinä noin 50 kohralla. Mieähillä ne ovat ohi jo paljon aikaisemmin.
Tiedämpä, mies vaan komistuu viisikyppisenä, mutta naiset rupsahtaa ja veltostuu.
- Hah-hah-haaa
Tiedänpä. Et edes tätä.
- Olet-feikki
Ihan hyvä ikä, mutta mahdat olla melkoinen tapaus.
- brymmmmm
Siivooja on saanut lapsia, vieläpä luomusti? No siinä muutama köyhä kakara lisää tähän maailmaan.
Mihin, ja miksi kaipaat mielipiteitä? Ja kenen on farmari ? Ja palauta se ihmeessä ennen kun ajat sen lommoille. - pakkoavioliittoko
siivoojan ja hitsarin itse rakentama omakotitalo? Onko sillä minkäänlaista jälleenmyyntiarvoa? Varkaudessa ei, kun edes sijainti ei tuo plussaa.
- Hhhmmm
Mitä ihmettä alkuperäinen kirjoittaja tarkoitti? Mistä hän haluaa mielipiteen? Lastensaamis iästäänkö? Ammateistaan? Yleensäkin perheestään? Joo, ihan tavallinen perhe. Suht iäkkäänä olet saanut toisen lapsen, mutta mitäpä sitten. Jokainen tekee elämästään omanlaisensa. Vai oliko tämä joku vitsi olevinaan?
- 643765943
Hahhahahahahahahahahahahhhhhaaaaaa!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724990- 151600
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621585Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211441Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91253Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit481026Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 178889
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757